Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vzdělávací programy CAMPu seznámí žáky i studenty s urbanismem

22. 02. 2023 - Vincenc Novák

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) sídlící nedaleko Karlova náměstí nabízí širokou škálu možností kulturního vyžití. Kromě přednášek a výstav se zaměřuje také na mladší ročníky, pro které připravuje komentované prohlídky, výukový blok či projekty.

Programy CAMPu jsou určené pro děti, žáky i studenty, kteří se chtějí dozvědět něco o městě, ve kterém žijí. V rámci programů s dětmi pracuje tým lektorů a lektorek, kteří jim pomáhají prozkoumávat město a zjišťovat, jak funguje. CAMP také pravidelně pořádá procházkové cykly, které dětem ukazují metropoli z nové perspektivy. V nabídce nechybí ani příměstské tábory.

Pro děti

Procházkové cykly s názvem Objevujeme město se konají každý druhý čtvrtek v měsíci od 15 do 18 hodin a jsou určeny pro děti ve věku 8 - 18 let. Žáci i studenti se v rámci procházek podívají na zajímavá a skrytá místa, kterými je provázejí ti, kteří je znají nejlépe.

Pro věkovou kategorii 9 - 15 let je určen program Město ve tvých rukou zajišťovaný odborníky a odbornicemi z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). V rámci tohoto programu si děti společně z odborníky povídají, vymýšlejí a plánují město podle svých představ a přání. Program se koná pravidelně každý čtvrtek (kromě druhého čtvrtka v měsíci) od 15 do 17 hodin.

V CAMPu jsou jednou měsíčně pořádány také výtvarné dílny k aktuálně probíhající výstavě, se kterou se zábavnou formou seznámí i ti nejmenší. Dílny jsou určeny pro děti ve věku 6 - 15 let.

Pro školy

Školám jsou určeny komentované prohlídky k aktuální výstavě, které zajišťují vyškolení kustodi a kustodky či odbornice a odborníci. Prohlídky jsou vždy zaměřeny na dané téma a lze je spojit i s workshopem vymyšleným na míru.

Dalším z projektů je Průzkumník, který se zaměřuje na poznávání veřejného prostoru či na jeho fungování. Projekt také ukáže, co nám může veřejný prostor nabídnout a proč je dobré se o něj zajímat a starat. Projekt je určen pro žáky ve věku 9 - 14 let a je organizován přímo ve škole.

Výukový blok pro školy s názvem Plánovač seznámí žáky s územním plánem. Ukáže jim nejen, co to je, ale také je seznámí s možnostmi jeho použití pro svůj záměr. Blok žáky seznámí s tím, jakým způsobem se krajina a města vyvíjely a ukáže jim, jak je možné jejich historii číst ze současného stavu. Výukový blok je určen žákům ve věku 10 - 17 let a je realizován přímo ve škole.

Pro rodiče s dětmi

Rodičům a dětem jsou určeny pracovní listy, ve kterých se dozvíte zajímavosti o Praze či přímo o areálu, ve kterém CAMP sídlí. Pracovní listy jsou dostupné u kustodů pohybujících se na ploše CAMPu.

V šuplících u studovny lze najít různé hry, lego, výtvarné potřeby či skládačky z papíru. Areál nabízí také možnost sportovních aktivit, jako je ping-pong, kroket či Člověče nezlob se.

Jednou za měsíc jsou v CAMPu pořádány akce s názvem Archihrátky, v rámci kterých je představena tvorba známých architektů a architektek. Určeny jsou pro děti ve věku 2 - 7 let v doprovodu rodičů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram