Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výstava představí ateliérové práce studentů architektury

09. 06. 2023 - Vincenc Novák

Nová budova českého parlamentu, lávka překonávající rozvojové území Bubny-Zátory či psí útulek. To jsou jen některé z projektů, které představí výstava ateliérových prací studentů Fakulty architektury ČVUT, jejíž vernisáž se koná v úterý 13. června.

Tradiční výstava představí projekty 65 ateliérů. Vystavené práce pocházejí z pera studentů oborů Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design.

Foto: FA ČVUT

Přehlídka návštěvníkům představí, jakým způsobem výuka na FA ČVUT probíhá. V tématech jednotlivých prací lze spatřit motivy aktuálního dění, jako je aktuální společenská a ekologická situace a její výzvy. Jedním z takových případů je i práce studentů ateliéru Hájek-Hulín, kteří se věnovali území vesnice Voděrádky ležící na východní hranici Prahy. Obec je unikátní tím, že v ní vzniká nové kulturní centrum na místě bývalé skládky. Studenti měli za úkol navrhnou do areálu další potřebné stavby a drobnou architekturu, jako je divadelní scéna, robotická laboratoř či most.

Studenti z ateliéru Hlaváček–Čeněk–Minarovič se pustili do velkolepého projektu, když navrhli novou budovu českého parlamentu, která by spojila Poslaneckou sněmovnu i Senát. Cílem jejich práce bylo zamyslet se nad požadavky, které s sebou taková instituce nese, jak má fungovat, jakým způsobem se má prezentovat občanům či co má v dnešní době a v budoucnosti symbolizovat.

Ateliér Špalková z prvního ročníku oboru Krajinářská architektura svůj projekt zasadil do prostředí Českého krasu, konkrétně do Svatého Jana pod Skalou. Na tomto místě se podepsal hlavně kulturní úpadek během 2. poloviny 20. století. Cílem práce je probudit místo k životu skrze krajinné úpravy a drobné stavebníc intervence.

Foto: FA ČVUT

Studenti designu z ateliéru Jaroš při svém projektu pracovali s dřevěným odpadem. Jejich práce spočívala ve zpracovávání zbytků z výroby tradičního ohýbaného nábytku. Jejich cílem bylo vytvořit smysluplný produkt vhodný pro další sériové zpracování.

Výstavu je možné navštívit každý den od 9 do 19 hodin. Všechny projekty jsou návštěvníkům k dispozici také online.

Zdroj úvodního obrázku: FA ČVUT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram