Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výstava o historii a současnosti Prahy 4 koluje po základních školách

19. 06. 2024 - Vincenc Novák

V loňském roce se v budově Úřadu městské části Praha 4 uskutečnila vernisáž výstavy s názvem "Historie a současnost Prahy 4". Ta nyní putuje po základních školách na území městské části, aktuálně je k vidění v Základní škole Jižní.

Cílem expozice je představit dnešní městskou část od prvních zmínek o současných čtvrtích a lokalitách Prahy 4 až po současnost. Návštěvníci se dozví podrobnosti o vývoji jednotlivých obcí, vzniku Velké Prahy, významných stavbách i dopravní infrastruktuře. Výstava se věnuje také důležitým historickým, společenským či politickým událostem a v neposlední řadě představuje také významné osobnosti Prahy 4 a zajímavé události posledních třiceti let.

"Výstava přináší inspirativní pohled na významné historické, společenské či politické události, které utvářely dnešní Prahu 4," říká 1. místostarostka městské části pro školství Irena Michalcová /ANO 2011/, podle níž bude pro školáky hodně zajímavé zjistit, že právě jejich ulicemi, kde žijí a kudy procházejí do školy, kráčely dějiny města i Česka.

Městská část Praha 4 má téměř 140 tisíc obyvatel a rozlohu okolo 25 kilometrů čtverečních. Patří tak v rámci Česka k "poměrně velkým městům. Její území je složeno z historických obcí – Braníka, Hodkoviček, Krče, Michle, Nuslí, Podolí, části Lhotky a Záběhlic, dále z míst s osobitou minulostí, jako je Pankrác, Spořilov a Dvorce.

Zdroj: Praha 4

Zdroj úvodního obrázku: Praha 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram