Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výstava KOMenský v KOMiksu v Národním pedagogickém muzeu

19. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Od 4. května jsou otevřena pro veřejnost a školy také muzea a galerie. Jedním z nich je i Národní pedagogické muzeum na Malé Straně ve Valdštejnské ulici. Prohlédnout si zde můžete unikátní výstavu KOMenský v KOMiksu: Kreslený život Učitele národů. Tato výstava potrvá do konce letošního června. Děti se mají možnost vzdělat i v rámci stálé expozice Odkaz J. A. Komenského Tradice a výzvy české vzdělanosti Evropě.

Jedinečná výstava poprvé komiksovým způsobem představuje životní příběh a dílo J. A. Komenského (1592-1670). Výstava KOMenský v KOMiksu vznikla ve spolupráci s UNESCO a je součástí programu Národních oslav J. A. Komenského, které se konají mezi lety 2020-2022, kdy si připomínáme 350. výročí úmrtí Učitele národů (2020) a 430. výročí jeho narození (2022).

Komiksové zpracování života a díla J. A. Komenského by se na první pohled mohlo jevit jako výstava určená výhradně dětem a mladé generaci, nicméně je určena všem zájemcům bez rozdílu věku.

Kde expozici najdete: přízemí muzea, Valdštejnská 161/20, 118 00 Praha 1

Otevírací doba muzea: úterý-neděle 10–17 hod.

Více informací zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram