Cookie Consent by Free Privacy Policy website

VIDEO: Konference o duševním zdraví dětí na Praze 8

21. 05. 2024 - Vincenc Novák

Městská část Praha 8 uspořádala v rámci přednáškového cyklu Podvečery pro rodinu a o rodině konferenci s názvem "Čím je krmíme, takové jsou". Akce se zúčastnila řada odborníků zabývajících se tělesným a duševním zdravím dětí.

"Konference s názvem Čím je krmíme, takové jsou je naším premiérovým počinem a je to oslava ročního konání přednáškového cyklu Podvečery pro rodinu a o rodině, na kterém se spolu s odborníky zamýšlíme nad řadou témat ve vztahu k rodině. A já si nesmírně vážím, že na této naší premiérové konferenci je s námi celá řada velmi vážených řečníků a ti právě široké veřejnosti ukazují mnohá témata dnes palčivá. A většinou právě ve vztahu k duševnímu zdraví našich dětí," uvedla místostarostka Prahy 8 a spoluorganizátorka konference Vladimíra Ludková /ODS/.

Podle městské části se na možnostech pohybových aktivit a duševním zdraví celé společnosti odráží fakt, že rodiče i děti žijí pod neúměrným tlakem moderní společnosti na výkon v zaměstnání i ve škole. Jedním z úkolů akce bylo najít odpověď na otázku, jak rodinám pomoci.

Jednou z účastnic byla i herečka Simona Babčáková, podle níž je potřeba pomáhat v rodinách i ve školách. "Samozřejmě v rámci toho, že tady máme poměrně rozsáhlý kolaps duševního zdraví, a to napříč všemi generacemi, ty statistiky spotřeby antidepresiv, vyčerpaní terapeuti, kteří jsou prostě přetíženi, protože ta potřeba je obrovská, tak opravdu generovat čím dál více hustší a propojenější tu záchytnou síť, která pomáhá celému tomu rodinnému systému i tomu školnímu systému," řekla Babčáková.

Konference byla první akcí z přednáškového cyklu Podvečery pro rodinu a o rodině. Zájem veřejnosti byl podle městské části velký. Celou konferenci můžete zhlédnout v následujícím videu:

Zdroj: Praha 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram