Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vánoční Kunsthalle: Dnes je vstup zdarma!

01. 12. 2023 - Klára Nováčková

Síť galerií Kunsthalle se svým Vánočním k dalším institucím, které si na začátku Vánočních svátků přichystaly dárek pro své návštěvníky. Prvního prosince je vstup do pražského i brněnského Kunsthalle zdarma.

Dnes je v Kunsthalle otevřeno od 11:00 do 19:00 hodin. Zdarma se dostanete na všechny výstavy či akce pro děti, Výstava Architúra je zpoplatněna, návštěvníci však zaplatí pouhých 90 korun za celou rodinu. Prostory galerie jsou bezbariérové.

Které výstavy byste neměli minout?

The Grief of Misfit Cathedrals 

Experimentální, audiovizuální dílo z laboratoře umělců z Lunchmeat studios, "The Grief of Misfit Cathedrals" pracuje s tématem opuštěných industriálních budov a specifického genia loci, který je zákonitě obklopuje. Lunchmeat studios pracuje s pamětí místa, hodnotou krajiny, proměnou charakteru místa po jeho osídlení, ale také po jeho opuštění. Vzniká jedinečný koncept, který zaujme diváka po všech smyslech. 

Elmgreen & Dragset: Read

Druhou krátkodobou výstavou, kterou můžete aktuálně v Kunsthalle navštívit, je kolektivní výstava, jejíž předními protagonistou je autorské duo Elmgreen & Dragset. Jak už naznačuje názve výstavy, vše se točí kolem knih, čtení a literatury, konktrétně té „pražské“.  Jaká je budoucnost fyzických knih? Co je skutečný význam knihovny? Jak vlastně správně knihy číst? Tvůrci si s neodmyslitelnou dávkou humoru hrají s koncepty a otázkami, opakovaně je převrací, rozkládají a opět sestavují dohromady, až vznikne koncept, který můžete vidět na výstavě Read. 

Sochy domu a dívka s holubicí

Jedná se o stálou expozici, kterou najdeme v přilehlém parčíku na Klárově. Populární český sochař, Kryštof Kintera si v něm vybudoval fiktivní město. Najdeme v něm celkem sedm betonových miniatur pražských staveb. Kintera ve své práci připomíná dobu socialismu, což je jeden z důvodů, proč si k těmto stavbám lidé obtížně hledají vztah. Tyto všeobecné rozpory vedly k nešťastným demolicím - například hotelu Praha, jehož miniatura v parku na Klárově nesmí chybět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram