Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V centru DOX začíná online Festival umění a kreativity ve vzdělávání. Potrvá do 6. února

20. 01. 2021 - Pražský inovační institut

Workshopy pro děti, rodiče i učitele, zábavné performance, diskuse a kreativní kroužky nabízí ode dneška pražské Centrum současného umění DOX. Připravilo nový  Festival umění a kreativity ve vzdělávání nazvaný FUK. Všechny akce se uskuteční  online a potrvají do 6. února.

Název FUK odkazuje na současný stav školství, který není pořadatelům lhostejný. Nové trendy (nejen ve vzdělávání) stojí na rozvoji kompetencí uplatnitelných v 21. století a jemných dovednostech (soft skills), které zastřešují kreativita a kritické myšlení. Umění je prostředek, jak tyto dovednosti rozvíjet a zároveň chápat okolní svět. 

Jakým způsobem pomohla současná, v mnoha ohledech nepříznivá situace nastartovat změny ve vzdělávání? Byly kreativita a umění nástroji při překonání bariér mezi online a offline světem a inovačním hybatelem, nebo ne? Co mohou a měly by ovlivnit děti?

První ročník festivalu FUK nabízí rodičům, dětem, učitelům a široké i odborné veřejnosti celou řadu workshopů, debat, rodinných dílen, prezentací a dalších formátů. Staňte se na chvíli designérem nebo architektem, sdílejte své příběhy nebo si vyzkoušejte na vlastní kůži, co má společného učení jazyků nebo fyzika s tancem. Program bude dle možností probíhat v online i offline formátu.

Kdy? Festival bude probíhat od 20. ledna do 6. února 2021

Pro koho? Pro pedagogy, děti, rodiče i širokou veřejnost

Jak? Určitě online!

 Více informací najdete na stránkách festivalu>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram