Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Univerzita Karlova hostila setkání spolku Erasmus Student Network

08. 05. 2024 - Michaela Kratochvílová

Mezinárodní nezisková studentská organizace Erasmus Student Network (ESN) je zastáncem zájmů studentů a propagátorem kulturního porozumění pod heslem „Studenti pomáhají studentům“. V České republice je zastoupena národní sekcí a 19 lokálními sekcemi na univerzitách. Jednou z těchto sekcí je ESN CU Prague, která funguje na Univerzitě Karlově od roku 2001.

Národní shromáždění ESN CZ, uspořádané na půdě Univerzity Karlovy ve dnech 12. – 14. dubna, přilákalo 142 členů a členek národní sekce a zástupce lokálních sekcí z celé České republiky, včetně mezinárodních hostů. Hlavním bodem programu byly volby nového vedení, při nichž se novou prezidentkou stala Veronika Plchová z Univerzity Hradec Králové.

Úvodní setkání zahájila stávající prezidentka ESN CZ Tereza Vondrášková, absolventka Univerzity Karlovy, za přítomnostíi rektorky UK Mileny Králíčkové, která zdůraznila význam spolupráce mezi univerzitou a ESN a klíčovou úlohu studentů ve společenském a kulturním rozvoji. Eva Voldřichová Beránková, Prorektorka pro zahraniční záležitosti, dále zmínila význam propojenosti univerzitních ESN v mezinárodním kontextu pro posílení evropských hodnot.

Během setkání nechyběla ani reflexe významu programu Erasmus+, kterou přednesla členka kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj Lenka Henebergová. Ta uvedla, že zkušenost s pobyty v zahraničí není prospěšná pouze pro jednotlivce, ale má i pozitivní dopad na jejich okolí. Samotný program probíhal na fakultách UK, přičemž účastníci měli možnost zapojit se do řady workshopů zabývajících se nejen možnostmi angažování v rámci ESN, ale také osobním rozvojem a networkingem.

Zdroj: Unvierzita Karlova

Zdroj úvodního obrázku: Univerzita Karlova / Propagační materiál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram