Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Unikátní výstava v Národním muzeu představuje soutěžní návrhy českého pavilonu na EXPO 2025

08. 11. 2023 - Vincenc Novák

Jedinečnou přehlídku současné architektury si pro návštěvníky připravilo Národní muzeum. Nová výstava představuje 38 soutěžních návrhů českého pavilonu pro příští světovou výstavu EXPO, která se bude konat v roce 2025 v japonské Ósace.

Světové výstavy EXPO platí za největší společenskou, obchodní a kulturní událost na světě. Konají se vždy jednou za pět let a po dobu šesti měsíců jejich konání je obvykle navštěvují desítky milionů lidí. EXPO slouží také jako místo pro setkávání jednotlivých národů, největších světových korporací a organizací, jež návštěvníkům představují své nápady či technologické inovace.

Zdroj: Jan Herch / Kancelář generálního komisaře EXPO 2025

Česká republika se po více než dvaceti letech vrátila k původnímu přístupu v podobě otevřené a transparentní jednofázové soutěže. Dosud české pavilony vznikaly formou "Design & Build". Cílem bylo nechat architekty a další kreativně rozvinout svůj talent a kreativitu s cílem ukázat v Japonsku to nejlepší, co naše země nabízí.

Zdroj: Jan Herch / Kancelář generálního komisaře EXPO 2025

Výstava vznikla pod vedením Kanceláře generálního komisaře, která spadá pod síť Českých center, ve spolupráci s Národním muzeem. Návštěvníci mohou spatřit 38 soutěžních návrhů, které v rámci soutěže odevzdaly jednotlivé týmy. Každý návrh se skládá ze tří panelů obsahujících vizualizace, vysvětlení návrhu, návrh architektonicky-interiérového řešení a technické výkresy.

Zdroj: Národní muzeum

Zdroj úvodního obrázku: Jan Herch / Kancelář generálního komisaře EXPO 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram