Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Účastníci konference Erasmus+ v Seville se zaměřili příležitosti mladých lidí

19. 04. 2024 - Aneta Havránková

Ve slunné Seville na jihu Španělska se mezi třetím a pátým dubnem odehrála konference s názvem TCA (Training Cooperation Activities) zaměřená na občanskou participaci a hodnoty Evropské unie. Hostitelem této konference byla španělská národní agentura SEPIE. Cílem setkání bylo vytvoření a upevnění sítě Erasmus+ ambasadorů, propojení angažovaných jednotlivců a informování o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.

Účastníci této akce tvořili pestrou paletu lidí z různých sfér – od členů sítě Euročňů, přes učitele a pracovníky škol, až po zástupce národních agentur a neziskové organizace. Celkem se do Sevilly sjelo přes 150 účastníků z více než 20 zemí. Po úvodních projevech a přednáškách následovala prezentace nazvaná „It’s about EU (You!)“, která vyvolala živou debatu o efektivní komunikaci. Odpoledne pak účastníci měli příležitost seznamovat se a propojovat napříč různorodými skupinami. Před večeří byla dokonce uspořádána prohlídka královského paláce Real Alcázar, která nabídla účastníkům pohled na kulturní dědictví města.

Program zahrnoval přednášky i workshopy

Čtvrteční program nabídl inspirativní přednášky zaměřené na evropská témata, jako je význam Evropy pro jednotlivce, občanská angažovanost a evropské hodnoty. Následně se účastníci zapojili do praktických workshopů, kde se mohli seznámit s nástroji pro podporu účasti a hodnot v rámci programu Erasmus+. Večerní program pak nabídl slavnostní zahájení Erasmus Generation Meeting, kterého se zúčastnilo více než 1 300 účastníků z celého světa. Událost vrcholila koncertem Erasmus Orchestra, který zahrnoval studenty evropských konzervatoří a hudebních institucí.

Poslední den konference byl věnován iniciativě nazvané „Erasmus goes to town!“, během které účastníci navštívili různé školy v Seville, kde sdíleli své zkušenosti s programem Erasmus+ s místními studenty a pedagogy. Závěrečný blok akce pak sloužil k shrnutí dosažených výsledků a stanovení dalších kroků pro podporu občanské participace a evropských hodnot v rámci programu Erasmus+.

Zdroj: DZS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram