Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tipy na letní stáže v zahraničí

10. 05. 2023 - Aneta Havránková

Stále nemáte plány na léto a přemýšlíte, jak byste si mohli vylepšit životopis? Máme pro vás několik tipů na letní stáže v zahraničí. Vyrazit můžete kamkoliv do EU, USA, Asie, Afriky i jižní Ameriky. Bojíte se toho, že nanejdete stáž ve svém oboru? Určitě nemusíte, jelikož je jich takové množství, že si vybere opravdu každý.

European Solidarity Corps

Evropský sbor solidarity, zkráceně ESC, je program, který nabízí mladým lidem z celé Evropské unie jedinečnou možnost vyjet na stáže do organizací po celém světě. Stáže trvají 2 až 6 měsíců a umožňují mladým lidem nejen poznat novou kulturu a zlepšit své jazykové schopnosti, ale také pomoci tamní organizaci s jejím chodem a rozvojem.

V programu ESC je zapojeno mnoho organizací z celého světa a nabídka oborů je velmi široká. Mladí lidé se mohou zapojit například do práce s dětmi, pomoci v oblasti životního prostředí, kultury, sportu, nebo se podílet na projektech z oblasti zdravotnictví, lidských práv a mnoha dalších. Stáže jsou hrazené z fondů EU a účastníci mají k dispozici finanční podporu, která pokryje náklady na dopravu, ubytování, stravu i pojištění.

Erasmus for Young Entrepreneurs

Program Erasmus for Young Entrepreneurs vám umožní strávit až půl roku v desítkách zemí po celém světě a získat tak cenné zkušenosti a znalosti z oblasti podnikání. Můžete se vydat například do Portugalska, na Azory, do slunného Los Angeles, do norského Osla, Jižní Koreje nebo do kanadského Toronta. Záleží jen na vaší preferenci a zájmu.

Účast v programu Erasmus pro mladé podnikatele je jednoduchá. Stačí vyplnit přihlášku, která obsahuje životopis v angličtině, motivační dopis a krátký business plán. V tomto plánu můžete popsat jakýkoliv obor podnikání, od restaurace přes posilovnu až po marketingovou agenturu nebo IT. Vaší kreativitě se meze nekladou! Jedinými podmínkami pro účast v programu jsou věk nad osmnáct let a podnikatelská vize.

Celý program je financován z grantů Evropské unie. Výše grantu se ale liší podle země, do které se vydáte. Měsíční finanční podpora, kterou stážisté obdrží, se pohybuje v rozmezí od patnácti do třiceti tisíc korun. Nejméně se dostává na Balkáně, zatímco nejvyšší podpora je vyčleněna pro Skandinávii a zámořská území EU.

Avšak, pokud se chystáte na tzv. oversea destinace, tedy země mimo Evropu, pak platí trochu jiná pravidla. Tato odnož programu se nazývá Erasmus for Young Entrepreneurs Global a nabízí možnosti stáží ve Spojených státech, Kanadě, Izraeli, Singapuru, Jižní Koreji a na Taiwanu. Zde mají všichni účastníci nárok na nejvyšší možný grant, který se pohybuje okolo třiceti tisíc korun.

AIESEC

AIESEC nabízí stáže šesti až dvanáctiměsíční stáže v zemích jako je Afrika, Jižní Amerika nebo Asie. Během této doby budete pomáhat místním organizacím s jejich chodem a zároveň získávat neocenitelné zkušenosti a poznatky.

V nabídce jsou různé typy stáží a to v širokém spektru oblastí. Můžete se věnovat například marketingu, financím, lidským zdrojům, IT nebo cestovnímu ruchu. Vše záleží na vašich zájmech a preferencích. Cena za stáž je jednotná a činí 5 990 Kč. Nicméně, musíte si zaplatit dopravu na místo stáže. Tamní organizace vám pak na oplátku poskytne ubytování a stravu během pobytu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram