Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Stáže pro studenty na zastupitelských úřadech po celém světě

06. 01. 2024 - Aneta Havránková

Věděli jste, že od roku 2021 mají vysokoškolští studenti jedinečnou možnost absolvovat praktickou stáž v rámci programu Erasmus+ přímo na zastupitelských úřadech? Tato příležitost, podporovaná Evropskou komisí, nabízí studentům nejen cennou praxi, ale i pohled do diplomatického prostředí.

Seznam nabídek pro rok 2024/2025

Pro akademický rok 2024/2025 zveřejnil Dům zahraniční spolupráce seznam nabídek zastupitelských úřadů, které jsou otevřeny přijetí stážisty. Seznam poskytuje studentům přehled o možnostech v různých zemích a oborech.

Pravidla stáže

Pravidla pro tuto speciální formu stáže zůstávají konzistentní s běžnými stážemi programu Erasmus+. Délka stáže se pohybuje v rozmezí 2-12 měsíců, což umožňuje studentům plně se ponořit do pracovního prostředí na zastupitelském úřadě. Tato forma stáže není omezena pouze na studenty určitého typu studia; je otevřena všem, včetně čerstvých absolventů.

Trojstranná smlouva uzavřená mezi Ministerstvem zahraničních věcí (MZV), vysílající vysokou školou a studentem poskytuje pevný právní rámec pro tuto jedinečnou příležitost. Financování stáže je zajištěno stipendiem z prostředků Erasmus+, což znamená, že zastupitelský úřad nemusí stáž nijak dofinancovat.

Výše stipendia je stanovena podle platných sazeb pro danou výzvu. Rozhodnutí o poskytnutí stipendia a jeho výši jsou v pravomoci vysoké školy na základě vlastních pravidel.

Termíny pro přihlašování

Pokud máte zájem o tuto jedinečnou příležitost, nezapomeňte sledovat termíny pro přihlašování. Včasná přihláška je klíčovým krokem k zajištění místa ve vybraném zastupitelském úřadu.

Erasmus+ praktická stáž vás ponoří světa diplomacie a získáte tím nejen nové dovednosti, ale i mezinárodní perspektivu ve svém studijním oboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram