Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Startuje soutěž EuropaSecura. Vítězové zamíří do Bruselu

08. 03. 2023 - Daniel Kapek

EuropaSecura je soutěž pro všechny středoškoláky, kteří si chtějí otestovat své znalosti a vžít se do role expertů na bezpečnost. Finalisty pak čeká workshop s Armádou České republiky a vítězové vyhrají plně hrazenou exkurzi do Bruselu. 

Soutěž se letos koná již po šestnácté. Tři kola prověří nejen znalosti tříčlenných týmů z celé republiky, ale i schopnost psaní odborného textu a jeho obhajobu. Ti nejlepší se dostanou do celostátního finále a vítěze pak čeká výhra ve formě cesty do Bruselu. 

Přihlásit se mohou tříčlenné týmy složené ze studentů českých středních škol.  Pokud máte kamarády na jiných středních školách, nezoufejte, studium všech účastníků na jedné střední škole totiž není podmínkou. Jedinou podmínkou pro účastníky je nebýt finalistou v minulých ročnících a věk minimálně patnáct let. 

Základní kolo

Základní kolo soutěže se skládá z vyplnění online testu zaměřeného na bezpečnost České republiky, Evropskou unii, Severoatlantickou alianci, historii nebo práci se slepou mapou a s textem. 

Test bude probíhat v online formě a je jen na účastnících, zda se fyzicky sejdou či zda využijí moderních technologií a budou při vyplňování testu komunikovat přes internet. 

Během testu je dovoleno využívat veškeré informační zdroje. Podstatou soutěže je mít přehled o dané problematice, spolupráce, rychlé hledání ověřených informací a vyrovnání se s časovým omezením. 

Krajské kolo 

Krajské kolo se skládá ze dvou částí a postupují do něj nejlepší týmy ze základního kola. Úkolem všech týmů bude vypracovat bezpečnostní analýzu jednoho ze současných konfliktů. Téma bude náhodně přiděleno a nebude ho možné měnit. 

Do ústní části krajského kola postoupí maximálně pět týmů s nejlepšími výsledky a nejlepšími analýzami. Postupující týmy budou pozvány na setkání s ostatními týmy a odbornou porotou. Zde budou týmy obhajovat své práce a představí krátkou oponenturu na přiřazenou práci konkurenčního týmu. 

Nejlepší tým z každého kraje postoupí do celostátního finále. 

Celostátní finále

Finále soutěže je organizováno v úzké spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a příslušníky Armády ČR na vojenské základně v Brdech. Finalisté budou během pěti dnů řešit úkoly ve fiktivním státě a bude prověřena jejich psychická zdatnost. Tři nejlepší týmy vyhrají plně hrazenou studijní cestu do Bruselu, během které navštíví sídla institucí EU a NATO. 

Více informací naleznete na stránkách: www.europasecura.cz

Zdroj obrázku: Facebook @EuropaSecura

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram