Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Soutěž Teendesign pro studenty výtvarných středních škol 

10. 04. 2023 - Tereza Benešová

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (FDU) na Západočeské univerzitě v Plzni pořádá každoroční mezinárodní výtvarnou soutěž Teendesign. Určena je pro zájemce z různých typů středních škol, které se zabývají výtvarnými, uměleckými nebo designérskými obory. 

Cílem FDU je ocenit školní tvorbu studentů a pedagogickou práci jejich učitelů, jelikož kvalita a motivace budoucích vysokoškoláků je výrazně ovlivněna prostředím, ve kterém vyrůstají a studují na střední škole. 

Letos se soutěž rozšířila o novou kategorii, která oceňuje tandem studenta a učitele. Jejím cílem je podpořit mladé tvůrce v rozvoji jejich talentu a odvaze vystavit své dílo odbornému posouzení. Zároveň studentům umožňuje dozvědět se více o konkrétních pedagogických přístupech a učebních úlohách na středních školách. 

Uzávěrka soutěže je 20. dubna 2023. Přihlášku studenti podávají výhradně elektronicky na portálu Západočeské univerzity. Soutěž je otevřena ve čtyřech žánrových okruzích a každý student může přihlásit pouze jedno dílo, které musí být vytvořeno jednou z následujících výtvarných technik - Audiovize, Design a užitá tvorba, Grafický design a ilustrace, Výtvarné umění.

Hodnotící odborná komise složená z akademiků FDU vyhlásí v každém žánrovém okruhu právě jednoho vítěze. Vítězem se rozumí tandem student (autor soutěžního díla za výtvarné zpracování) a učitel (vedoucí školní práce za řešenou učební úlohu v uměleckém oboru). 

Vítězům věnuje FDU poukaz na týdenní umělecký kurz v rámci letní školy umění ArtCamp 2023 dle jejich vlastního výběru. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční na začátku května 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram