Cookie Consent by Free Privacy Policy website

SLOW ART: letní výtvarný ateliér pro děti

23. 06. 2023 - Klára Nováčková

Rozvíjet svoje kreativní dovednosti, být sám sebou, ale zároveň se umět inspirovat starověkými i současnými uměleckými díly. To vše nabízí dětem a teenagerům Letní ateliéry, které pořádá Národní Galerie Praha (NGP). Jedním z nejnovějších kurzů SLOW ART, který se zaměřuje na samotné tvoření, nejen na výsledný produkt. Jde o proces podobný rituálu, během kterého bychom si měli dát na čas, což v dnešní uspěchané době není vůbec samozřejmost.

Letní ateliéry poskytují mladým tvůrcům možnost upevnit si svůj vztah k umění. Konají se pravidelně ve výstavách a objektech Národní galerie Praha a jejím okolí. Program nabízí dětem a teenagerům možnost poznat galerii jako zdroj inspirace, prostor pro poučení, rozvíjení kritického konstruktivního myšlení a názorů. Objevovat umění je intenzivní zážitek a díky zkušeným lektorům NGP si žáci odnesou skvělou zkušenost.

Ateliér SLOW ART se soustředí na kouzlo okamžiku, neboť i proces tvorby je svým způsobem umělecké dílo. Jedním z hlavních dílů workshopu je naučit se si dát načas, ne všechno trvá jenom chvilku. Společně s lektorkami Michaelou Trpišovskou a Šárkou Matouškovou si budou moci účastníci vyzkoušet komplikovanější, malířské, grafické, ale i sochařské techniky, které v dnešní době zná jen hrstka lidí. Inspiraci budou společně čerpat od umělců a umělkyň experimentujících s širokým spektrem technik a materiálů.

Výtvarný ateliér je vhodný pro žáky od 10 do 13 let. SLOW ART se uskuteční na konci srpna od 28.8. do prvního září. Cena je 4300 korun na osobu, v ceně je zahrnutý oběd, lektorské vedení, výtvarné materiály i pomůcky. Aktuálně je možné si rezervovat kurz na GoOut.cz (https://www.ngprague.cz/udalost/3605/letni-atelier-1013-let-slow-art/6092/vstupenky)

SLOW ART není ani zdaleka jediným kurzem svého druhu, NGP jich na svých webových stránkách nabízí hned několik. Za zmínku stojí například inovativní kurz zátiší (věková kategorie 14+) nebo ateliér KRAJINO(M)ALBA, který se zaměřuje na na téma krajiny a jejího zachycení (věková skupina 6-9 let).

Zdroj fotografií: Národní galerie Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram