Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Školáci a školačky z Prahy 4 zmapovali příběhy svých sousedů

07. 05. 2024 - Vincenc Novák

Do vzdělávacího projektu "Příběhy našich sousedů" pod hlavičkou neziskové organizace Post Bellum se v letošním roce zapojili i žáci a žákyně z Prahy 4, kterým se podařilo zdokumentovat celkem 14 příběhů 14 osob.

Vzdělávací projekt je určen žactvu osmých a devátých tříd základních škol, kterým umožňuje se na několik měsíců stát rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy. Účastníci mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument.

Samotný způsob provedení výstupu je pak na každém z nich. Někteří se rozhodnou pro vytvoření příběhu podle komiku, jiní pro své spolužáky zpracují prezentaci. Další se zase vydají do Českého rozhlasu, kde jim redaktoři pomohou sestříhat reportáž. Všichni účastníci a účastnice nakonec svoji práci prezentují veřejnosti a odborné porotě.

Projekt nemá za cíl zapojit pouze elitní školy a nejnadanější žáky, ale naopak zpřístupnit touto formou moderní dějiny co nejširšímu okruhu čtrnáctiletých a patnáctiletých žáků a studentů.

Výsledky práce všech zúčastněných najdete zde.

Zdroj: Praha 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram