Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Schola Pragensis pomáhá studentům s výběrem střední školy

11. 11. 2022 - Redakce

Chcete pomoci svému dítěti s volbou správné střední školy? Usnadněte mu hledání a udělejte si přehled o stovkách pražských škol na jednom místě. Přijďte společně na veletrh Schola Pragensis, který se koná po třech letech opět v Kongresovém centru v Praze, a to ve dnech 24. až 26. listopadu. Očekává se přitom, že přijde až 30 tisíc návštěvníků. 

Vedle třídenního veletrhu vzniká také mobilní aplikace Schola Pragensis, která žáky provede výběrem střední školy, gymnázia či učiliště. Naleznete v ní katalog všech středních škol v Praze, mapku veletrhu a profesní test, jenž žákům pomůže s volbou vhodného zaměření. Katalog je dostupný i na stránce scholapragensis.cz/.

Posláním veletrhu Schola Pragensis je ulehčit žákům devátých tříd výběr školy a pomoci jim dostat se na školu, která je bude bavit, a po studiu budou mít dobré uplatnění. Výběru přitom zpravidla žáci přikládají velkou váhu. Dle Národního ústavu pro vzdělávání si vybírá až 90 procent žáků střední školu na základě profese, kterou by rádi v budoucnu vykonávali.

Žáci si dále vybírají své zaměření podle svých koníčků, zálib a studijních předpokladů. Těmi největšími rádci ve výběru školy jsou pro ně nicméně rodiče, kteří s nimi jejich rozhodnutí probírají a svými radami je navádí při cestě k výběru té správné školy. Vybrané školy následně mohou navštívit v rámci dnů otevřených dveří, které se na většině škol konají od prosince do února.

Pomozte svým potomkům s výběrem již nyní a vezměte je nahlédnout do více než stovky škol jen během několika hodin. Na veletrhu máte navíc jedinečnou možnost mluvit s učiteli ještě před třídními schůzkami a získat interní poznatky přímo od studentů vybraných škol. Objevte školu, na které bude vaše dítě skutečně spokojené. Veletrh je pro všechny účastníky zdarma. Doporučujeme vám naplánovat si prohlídku na čtvrteční či páteční odpoledne nebo sobotu v dopoledních hodinách. Před návštěvou si můžete přečíst podrobné informace na stránkách scholapragensis.cz/rodic/.  


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram