Cookie Consent by Free Privacy Policy website

RunCzech připravil akci „Pryč ze židle“, středoškolský virtuální běžecký souboj o sto tisíc korun

21. 04. 2021 - Pražský inovační institut

Tělocvik byl v roce s pandemií jednou z upozaděných činností českých školáků. Většina z nich se dlouhodobě učí online z domova a během pár týdnů, které v posledním roce ve školách strávili, bylo školní pohybové aktivity minimum. Přicházející jarní počasí však láká k tomu vyrazit do přírody a proběhnout se. Společnost RunCzech, která pořádá běžecké závody po celé republice, například i pražský maraton a půlmaraton, chce současné středoškoláky namotivovat k pohybu a přináší proto virtuální projekt „Pryč ze židle”. Vítězná střední škola obdrží od společnosti finanční dar sto tisíc korun.

„Jednoduše chceme rozběhat a motivovat mladou generaci,” vysvětlují svůj nápad pořadatelé.  Projekt má motivovat nejen studenty, ale i učitele nebo rodinné příslušníky, aby jednoduše vstali ze židle a šli běhat.

Unikátní soutěž středních škol odstartovala 13. dubna a potrvá do 25. června. Díky virtuálnímu konceptu není žádný časový ani distanční limit. Běžci se tak mohou zapojit do zápolení opravdu kdykoliv a kdekoliv. Pro všechny účastníky je registrace zcela zdarma. Pořadatelé mají za cíl hlavně motivovat studenty, učitele a rodinné příslušníky k tomu, aby sdíleli společnou aktivitu mimo výuku, navzájem se při běžeckých výkonech povzbuzovali a podpořili jak své zdraví, tak i svoji školu.

Princip soutěže je jednoduchý. Na webových stránkách RunCzech.com se zapojené střední školy zaregistrují a každé z nich budou počítány uběhnuté kilometry všech účastníků z dané školy.

Při registraci bude škole přidělen od RunCzechu unikátní registrační kód. Na stránkách RunCzech pak všichni mohou sledovat průběžné výsledky a pořadí zapojených středních škol. Účastníci se mohou zapojit i do speciálních motivačních výzev od partnerů RunCzech.

Vítězná škola, která dosáhne nejvyššího součtu uběhnutých kilometrů, získá finanční dar v hodnotě sto tisíc korun, sloužící k vylepšení školního sportovního zázemí.

Zapojíte se také?

Více informací najdete zde: PRYČ ZE ŽIDLE | RunCzech

Fotografie od uživatele JESHOOTS.com ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram