Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Rozšíření příležitostí pro české studenty v CERN díky dohodě MŠMT

15. 01. 2024 - Šimon Hauser

Českým studentům se otevírají nové možnosti v prestižních programech CERN, světoznámého centra pro jaderný výzkum. Díky nedávné dohodě mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a CERN, mají studenti českých vysokých škol zvýšenou šanci uspět v konkurenčních výběrových řízeních do studentských programů.

Iniciativa je zvláště zajímavá pro studenty z technických oborů na všech stupních studia - od bakalářského až po doktorské. Obory jako aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika a matematika jsou hlavními zaměřeními. Programy však nejsou omezeny pouze na technické obory. CERN nabízí příležitosti i studentům „administrativních oborů“, jako jsou finance, právo, logistika a tlumočnictví.

Doktorský program CERN umožňuje studentům pracovat přímo v centru na svých disertačních pracích. Stáže v tomto programu mohou trvat od 6 do 36 měsíců.

Technický program CERN je určen pro studenty bakalářského a magisterského stupně, s možností stáže trvající 4 až 12 měsíců. Každoročně je do tohoto programu vybráno přibližně 120 studentů.

Pro studenty ekonomických a humanitních oborů je určen administrativní program CERN, jehož stáže trvají 2 až 12 měsíců.

Aktuální termín pro podávání přihlášek do studentských programů CERN je 11. března 2024 do 12:00. Detailní informace jsou dostupné na webových stránkách CERN a pro další dotazy je možné kontaktovat Ing. Ondřeje Nováka z odboru výzkumu a vývoje MŠMT.

Jako motivující faktor pro studenty je důležité zmínit, že stáže v CERN jsou placené, a to ve výši 3 400 CHF měsíčně, což představuje atraktivní finanční ohodnocení vedle neocenitelného profesního rozvoje a zkušeností.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram