Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Proveďte své žáky světem financí s Českou národní bankou

23. 04. 2021 - Pražský inovační institut

Většina dětí už na prvním stupni základní školy dostává kapesné. Umí s ním ale správně hospodařit? A jak by je škola měla připravit co nejlépe na vstup do světa, kdy budou samy zodpovědné za své finance? Pomoci mají nové metodické materiály, které připravila Česká národní banka ve spolupráci se serverem Seznam.cz. Materiály jsou určeny pro žáky 5. až 7. tříd. Prezentaci doplňují metodické pokyny, které vysvětlují, jak s materiálem pracovat. Naučte děti, jak zacházet s penězi, jak šetřit, investovat nebo se vyhýbat nevýhodným půjčkám.

Prezentace je doplňkem pro distanční výuku dětí, které navštěvují 5. až 7. třídu. Podle věku žáků ji mohou učitelé rozložit do dvou nebo čtyř vyučovacích hodin. Materiál doplňují metodické pokyny, příklady a cvičení.

Co se dozvíte v prezentaci?

  • Materiál je rozdělený do 4 částí: peníze, banka a jiné finanční instituce, osobní finance a můj rozpočet, trojúhelník financí.
  • Každé téma je doplněné důležitými informacemi a názornými příklady, které dětem přiblíží svět financí.
  • Pro mladší děti doporučují autoři probírat vždy jednu část v jedné vyučovací hodině.

Prezentaci a video naleznete zde: Proveďte své žáky světem financí - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram