Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Procvičování na přijímačky na SŠ z pohodlí domova

06. 11. 2023 - Babeta Frischmannová

Čekají vás letos přijímačky na střední školu? Začněte s procvičováním na ně už teď! Postačí vám k tomu pár kliknutí.

Příprava na přijímací zkoušky na střední školu je náročná, a to nejen po obsahové, ale také po časové stránce. Využijte proto svůj čas na maximum procvičováním, které na notebooku, mobilu či tabletu pohodlně zvládnete i z domova. 

PODÍVEJTE SE NA YOUTUBE 

Na YouTube se dá kromě zábavných videí najít taky spousta kurzů zaměřených právě na přípravu na přijímačky na střední školy. S matematikou tu ve svém přijímačkovém playlistu uchazečům pomáhá například Tomáš Chabada nebo Marek Valášek. Tyto kurzy jsou ideální na procvičení konkrétního okruhu učiva – jednotlivá videa jsou totiž vždy věnována určitému matematickému tématu, které se v přijímacím testu může objevit. 

Podobný formát videí najdete také přímo na oficiálním YouTube kanálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Zde se můžete v rámci cyklu Přijímačky bez obav podívat na videa věnovaná jak přípravě na testy z matematiky, tak z češtiny.  

Pokud máte pocit, že už dílčí témata zvládáte, vyzkoušejte si řešení celých testů z minulých let. Pro začátek je lepší „omrknout“ formát testových otázek a strategii jejich řešení od někoho, kdo ví, jak na to. To můžete udělat třeba s pomocí videí LearnTube.cz, kde najdete archiv živých vysílání řešení přijímacích testů z češtiny a matematiky z minulých let. Řešení přijímacích testů z češtiny z posledních let nabízí také YouTube kanál Na potítku

VYZKOUŠEJTE SI TESTY NANEČISTO

Po fázi učení se supervizí videokurzů je načase zkusit si test vyřešit samostatně. K tomu vám skvěle poslouží webová stránka Cermatu pro online procvičování, kterou naleznete zde

Stránka vám nejprve vygeneruje kód, jehož pomocí se do ní můžete nadále přihlašovat. Poté si můžete vybrat typ studia, na který chcete získat cvičné přijímací testy (čtyřleté obory vzdělávání a nástavbová studia/ šestiletá gymnázia/ osmiletá gymnázia), předmět a formu testu (celý test/ výběr ze skupiny úloh). Po zaklikání vašich preferencí si pak můžete vybrat z nabídky zadání testů z minulých let. Ten si pak můžete v rámci aplikace vyplnit a také nechat zkontrolovat a vyhodnotit. 

Cermat na svých stránkách také nabízí průvodce řešením testů, kde se vám v jednom souboru pdf zobrazí zadání i postup řešení testu. 

PROCVIČUJTE S APLIKACÍ

 Věděli jste, že se můžete na přijímačky připravovat i pomocí mobilní aplikace? Jedná se o aplikaci InspIS SETmobile, projekt České školní inspekce, která přijímací testy Cermatu z minulých let převedla do elektronické podoby. Testy z češtiny i matematiky si tak můžete vzít s sebou kamkoliv. Aplikace je dostupná ke stažení zdarma pro Android, iOS i Windows Phone.  

Přejeme hodně štěstí u přijímacích zkoušek! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram