Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přihlaste se na Evropskou školu talentů

01. 07. 2021 - Pražský inovační institut

Zajímá-li vás věda, umíte-li německy a nemáte-li program na celé léto, právě pro vás je určena Evropská škola talentů. Mohou se na ni hlásit studenti středních škol a uskuteční se v termínu od 24. do 27. července 2021 v Mezinárodním centru setkávání St. Marienthal v německém městě Ostritz. Letní škola pro mladé zájemce o vědu je určena žákům z České republiky, Polska, Braniborska, Bavorska a Saska. Akci organizuje Fraunhoferova společnost pro rozvoj aplikovaného výzkumu, největší organizace v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje v Evropě. 

Akce je připravena pro všechny středoškoláky, které zajímají přírodní vědy, matematika, informatika a technika a pro ty, které zajímá, jak probíhá výzkumná činnost u společnosti Fraunhofer. Na zajímavých workshopech účastníci zažijí samostatnou praktickou práci, experimentování, vlastní stavbu jednoduchých vědeckých přístrojů a budou moci diskutovat o aktuálních vědeckých otázkách s přítomnými vědci. Workshopy budou zaměřeny jak na matematiku, tak na hry a strojové učení, hacking, optické experimenty nebo ochranu životního prostředí.

Hlavním komunikačním jazykem akce je němčina, proto se od středoškoláků očekává její velmi dobrá znalost. Akce je pro účastníky zdarma.

Více informací najdete zde.

Fotografie od uživatele Jeswin Thomas ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram