Cookie Consent by Free Privacy Policy website

PŘEHLEDNĚ: Jak podat přihlášku na konzervatoř?

28. 10. 2023 - Vincenc Novák

Chystáte se na konzervatoř? Pojďte si s námi projít několik důležitých informací, které byste před podáním přihlášky měli vědět.

Konzervatoře jsou odborné školy určené pro mimořádně nadané nebo talentované žáky v některé z uměleckých oblastí. Jejich cílem je vzdělávat a vychovat profesionály v oblasti hudebního nebo dramatického umění. U nezletilých osob rozhodují o podání přihlášky rodiče, uchazeč ji ale musí, stejně jako u přihlášek na střední odborné školy či gymnázia, také podepsat.

Pro koho jsou konzervatoře určeny?

Konzervatoře jsou určeny pro talentované osoby nebo osoby nadané ve zpěvu, hudbě či dramatickém umění, které chtějí tento talent dále rozvíjet. Průprava ze základní umělecké školy není podmínkou. Absolventi se stávají profesionály v daném oboru

Jak podat přihlášku?

Přihlášku na konzervatoř je nutné podat nejpozději do 30. listopadu předcházejícího školního roku. Před podáním přihlášky se podívejte na webové stránky dané konzervatoře, na nichž musí ředitel školy zveřejnit nejpozději do 30. října podmínky přijímacího řízení.

Přijímací řízení

Součástí přijímacího řízení na konzervatoř je talentová zkouška, která se koná v období od 15. do 31. ledna. Podmínkou přijetí je prokázání vhodných schopností, vědomostí, zájmů a zdravotní způsobilosti.

Výuka na konzervatoři

Všeobecné předměty jsou na konzervatořích vyučovány v omezené míře. Hlavní náplní studia jsou specializované předměty, které studenty připraví na výkon uměleckého povolání. Studium je tedy velmi úzce zaměřeno.

Jak dlouho trvá studium a jaké získám vzdělání?

Studium na konzervatoři trvá zpravidla 6 let, první čtyři roky se jedná o střední vzdělání, které mohou studenti ukončit maturitní zkouškou. Poslední dva roky se jedná o vyšší odborné vzdělání, které je ukončeno absolutoriem. Konzervatoře jsou tak jedinými školami, na kterých je s ohledem na specifičnost a zaměření studia možné získat jak maturitní vzdělání, tak i vyšší odborné.

Mohu podat přihlášku i na jiné školy?

Ano, podáním přihlášky na konzervatoř není dotčena možnost ve stejném roce podat 3 přihlášky i na čtyřleté střední odborné školy.

Zdroj: gov.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram