Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pražští studenti se znovu sešli na Letní škole mediální tvorby

17. 08. 2022 - Daniel Kapek

V prostorách pražské Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia (SSPŠ) se v období mezi 18. a 22. červencem konala Letní škola mediální tvorby, kterou pořádal Mediální dům Preslova. Třicet účastníků z pražských středních a základních škol bylo rozděleno do čtyř skupin. Každá z nich měla k dispozici instruktora, s jehož pomocí vytvořila výstup, se kterým na konci seznámili ostatní účastníky.

Instruktory jednotlivých týmů byli pánové z Vertical Production, kteří pro Mediální dům Preslova natáčejí videa a spolupracují se SSPŠ. Účastníci dostali na začátku letní školy na výběr ze čtyř témat: reportáž,
reklama, živé vysílání a krátký film. Kvůli velkému zájmu o film se dvě skupiny věnovaly této činnosti. Další dvě se podílely na vzniku reklamy a živého vysílání.

Pod vedením instruktorů tak vznikla krátká detektivka s nádechem komedie, krátký film o detektoru lži, reklama na Adblock a živé vysílání, které bylo promítáno v prostorách Next Zone. V jeho rámci byly účastníkům představeny výstupy ostatních skupin.

Na rozdíl od minulého roku byla letošní letní škola pouze na týden. Minulý rok probíhala mimopražská část ihned po týdnu v prostorách SSPŠ. Letos se s mediálním kempem počítá až v říjnu. Letošní ročník letní školy se znovu vydařil, účastníci si ho užili a těší se na další ročník, který bude i příští rok. Pokud vás téma zajímá, sledujte stránky Prahy školské, budeme vás o dalším ročníku kempu informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram