Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pražská Kunsthalle slaví své druhé narozeniny. Nabídne bohatý doprovodný program

17. 02. 2024 - Klára Nováčková

Ve čtvrtek 22. února oslaví pražská pobočka populární sítě galerií Kunsthalle své druhé narozeniny. U této příležitosti připravili organizátoři bohatý doprovodný program, díky němuž si na své si přijdou milovníci umění, hudby, ale i ti nejmenší.

Program odstartuje v 11 hodin Architúrou - procházkou po galerii, která je určena dětem od 3 do 6 leta jejich rodičům. Cílem komentované prohlídky je nadchnout pro architekturu a urbanismus nejmladší generaci. Vstupenky je potřeba rezervovat předem, a to na platformě GoOut.

Narozeninová oslava se bude točit především kolem výstavy Read!, jejíž hlavním tématem, jak už název napovídá, je kniha. Na výstavě je k vidění více než 60 uměleckých děl od českých I zahraničních umělců. Každé dílo nabízí unikátní pohled na knihu jako médium, které tu s námi je více jak 2500 let. Hlavní tváří výstavy je umělecký tandem Elmgreen & Dragset, který se ujal jednak kurátorské práce na výstavě, ale jeho jméno najdeme také mezi vystavujícími.

Komentovaná prohlídka výstavy se koná v 17 hodin, a je na ni nutné si také vytvořit rezervaci na Goout. Pokud máte členství v Kunsthalle, komentovaná prohlídka je pro Vás zdarma. Ceny za vstupenku na komentovanou prohlídku se jinak pohybují kolem 250 korun. 

Zdroj: Instagram @kunsthallepraha

Od 16:00 hodin si návštěvníci mohou užít hudební vystoupení DJ dua 2AM. Dorazit můžete zdarma a bez rezervace.

Posledním bodem doprovodného programu je autorský pop up s průkopníkem českého street artu Pastou Onerem. V rámci akce představí umělec novou limitovanou edici tisků, které bude následně možné zakoupit v Design shopu Kunsthalle. 

Zdroj: Instagram @pastaoner

Zdroj úvodní fotografie Instagram @kunsthallepraha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram