Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha spustila registrace do pátého ročníku inovačního maratonu Nakopni Prahu

17. 01. 2024 - Šimon Hauser

Praha opět otevřela brány pro inovátory a kreativce a spustila registrace do 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu. Tento projekt má ambici podnítit inovační kulturu v hlavním městě a poskytuje platformu pro mladé inovátory, studenty a další kreativce, aby uváděli v život projekty, které zlepšují hlavní město. Registrace pro dvou až čtyřčlenné týmy jsou nyní otevřeny.

Registrace probíhají do 7. března 2024 na webu nakopniprahu.cz. Ředitelka úseku financí, služeb a rozvoje obchodu městské společnosti OICT Iva Seigertschmidová, která #NakopniPrahu2024 organizuje, představila klíčové výzvy letošního ročníku: životní prostředí a nakládání s energiemi, inovace a kulturu, data, umělou inteligenci a digitalizaci, mobilitu budoucnosti a město pro lidi.

„Jsem rád, že se nám v Praze podařilo vytvořit platformu, prostřednictvím které se mohou aktivní občané zapojit do zlepšování života v hlavním městě. Soutěžní týmy během Nakopni Prahu budou nejen prezentovat inovativní nápady, ale také získají cenné rady od zkušených mentorů, podporu od města, a nakonec možnost ty nejlepší a nejrealističtější nápady opravdu uskutečnit. Za čtyři uplynulé ročníky soutěžní týmy přišly s více než dvěma stovkami inovativních projektů,“ říká radní hlavního města Prahy, Daniel Mazur.

Účastníci získají příležitost rozvíjet své projekty, které by měly přinést prokazatelný přínos pro Prahu a její obyvatele. Úvodní akce se koná 21. března 2024 v pražském CAMPu. Soutěžící se seznámí s mentory a partnery, a tři nejlepší týmy obdrží projektovou podporu od OICT. Kromě toho se mohou těšit na finanční odměny.

Pro více informací o #NakopniPrahu2024 navštivte web nakopniprahu.cz nebo sledujte sociální sítě tohoto inovačního maratonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram