Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pragueshorts: V Praze začal festival krátkého filmu

28. 02. 2024 - Klára Nováčková

Od středy 28. února se v Praze koná festival krátkých filmů. Diváci se mohou těšit na české i zahraniční snímky, filmový maraton, program pro ty nejmenší diváky, ale i poutavý doprovodný program. Promítat se bude na padesát filmů v pěti pražských kinech. 

Již po osmnácté bude moci Praha spatřit to nejzajímavější z tuzemské, ale i mezinárodní krátkometrážní filmové scény. Každý z uvedených snímků je originál, liší se jazykem, místem vzniku, náměty, zápletkami, tématy či celkovým provedením. Jedno ale mají společné - žádný z nich netrvá déle,než 30 minut. To, co by se na první pohled mohlo zdát jako nevýhoda, se v rukou talentovaných filmařů stává zbraní. Krátkometrážní filmy mají své nezpochybnitelné kouzlo.

Zdroj: Instagram @pragueshorts

Program letošního ročníku bude tvořit mezinárodní, tak národní soutěž krátkých filmů, soutěž experimentálních snímků, nesoutěžní program, filmy pro děti, doprovodné programy, přednášky a spousta dalšího. 

Dlouhá noc s krátkým filmem

Přesně takto pojmenovali organizátoři intenzivní filmový maraton. V rámci sobotního (2.3. 2024) kinematografického večera zhlédnou diváci neuvěřitelných 11 filmů, které vznikly ve všech koutech světa. Patří mezi ně Indonésie Mexiko, Španělsko, Dánsko, Libanon nebo Řecko. 

Na Pragueshorts s dětmi

Nebojte se vzít s sebou na festival i děti. Je pro ně nachystaný speciální program, a to v sobotu 2.3. a v neděli 3.3. od 15.00 hodin. Těšit se diváci mohou na 6 animovaných zahraničních filmů s neotřelými zápletkami a tématy. Po skončení programu je možné se zúčastnit kreativní dílny, která tématicky navazuje na promítané filmy.

To nejlepší z nejlepších

V poslední festivalový den po vyhlášení vítězů ve všech kategoriích bude pro diváky nachystáno „pásmo vítězů“. Diváci tak budou moci vidět to nejlepší z festivalu, ať už se jedná o ceny poroty nebo diváků. Jména vítězů zatím nejsou známy, stejně jako přesný filmový program této akce. 

Doprovodný program

Doprovodný program Pragueshorts se skládá především z přednášek o tvorbě filmu a všemu, co k tomu náleží. Všechny přednášky je možné navštívit zdarma, mějte pouze na paměti, že kapacita sálu je vždy omezena. 

Pragueshorts online

Pokud tento týden nestíháte zajít na žádný z filmů, nezoufejte. Akci totiž zaštiťuje Karlovarský filmový festival, všechny snímky z letošního ročníku tak můžete zhlédnout (po doby 14 dnů) na jednom místě, a to na online platformě Kviff TV. Měsíční předplatné vychází na 160 korun, což je sympatická cena i pro milovníky filmů z řad studentů.

Kompletní program naleznete na webových stránkách festivalu.

Zdroj úvodního obrázku: Instagram @pragueshorts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram