Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online konference Bez cukru se obejdeme aneb Jak vytvořit zdravé stravovací prostředí v mateřské škole

08. 02. 2021 - Pražský inovační institut

V úterý 23. února od 14.30 pořádá Skutečně zdravá škola online konferenci, na které představí velice diskutované téma – vliv spotřeby cukru na zdraví dětí a jak v mateřských školách vytvářet zdravé stravovací prostředí. 

Konference nabídne tato témata: 

·       Proč nesypat dětem cukr do jídla - neexistuje žádný racionální ani zdravotní důvod, proč dětem do jídla sypat prázdné kalorie v podobě přidaného cukru, MUDr. Dana Maňasková, Centrum preventivní medicíny Praha.

·       Zdravé stravování - spolupráce nebo boj? Zdravé stravování je jednoznačně prospěšné pro děti, ale přeneseně i pro jejich rodiče. Budeme si povídat o tom, jak ho podporovat, jak děti i dospělé k němu motivovat. Mgr. Pavla Hodková, klinická psycholožka, pracoviště FN Motol Praha. 

·       Není sacharid jako cukr. Praktický přístup k cukru ve školním stravováníMUDr. Eliška Selinger, Centrum podpory veřejného zdraví, Státní zdravotní ústav. 

·       Bez cukru se obejdeme při oslavách narozenin, při výrobě sladkých svačinek i při klasickém pečení, Ing.Lenka Pokorná, lektorka, Skutečně zdravá škola.  

·       Příklady z praxe: jak mateřské školy tvoří vzorové zdravé stravovací prostředí pro své děti: Mateřská škola Semínko Praha, 70. Mateřská škola Plzeň, 13. Mateřská škola Písek.

Pro koho: konference je určena pro pedagogy mateřských škol, vedoucí a pracovníky školních jídelen, rodiče. Zajímat může také vedení škol a zástupce zřizovatelů škol. Pozvánku sdílejte i s rodiči dětí z vaší školky. 

Cena: 500 Kč za 1 účastníka nebo 1 000 Kč za více zaměstnanců/účastníků školy/školní jídelny.

Registrace: na konferenci se registrujte vyplněním formuláře: https://forms.gle/K1fpu1MQjp4xRVKu7

Registrujte se co nejdříve. 

V případě zájmu obdržíte doklad o absolvování vzdělávací konference.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram