Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový pořad České televize “Dáme to!” poradí, jak na didaktický maturitní test

17. 03. 2021 - Pražský inovační institut

Studenty posledních ročníků středních škol již brzy čeká ta nejdůležitější zkouška - maturita. Česká televize a Národní pedagogický institut ČR proto připravily pořad, ve kterém letošní maturanti najdou nejen rady od ostatních studentů, ale i spoustu užitečných tipů ke zvládnutí didaktických testů, které je čekají na konci května. Pořad s názvem Dáme to! je sérií krátkých autentických videí, ve kterých kromě učitelů vystupují i desítky studentů posledních ročníků středních škol. 

Seriál bude mít 23 dílů a kromě typických úloh maturitních didaktických testů z českého jazyka a matematiky v něm studenti a učitelé uvedou standardní postupy při vypracování testů a upozorní na nejčastější chyby, které mohou maturanty potkat.

Internetová série Dáme to! je volně dostupná na vzdělávacím webu ČT edu, na odkazu www.ctedu.cz/dameto.

Česká televize v současné době pomáhá také nejmenším žákům, pro které už vloni na jaře začala vysílat pořad UčíTelka a ten nyní vysílá každý školní den na stanici ČT:D. Pro budoucí středoškoláky zase připravila výuková videa, s kterými se mohou připravovat na přijímací zkoušky, které je čekají na začátku května.

Pořad pro maturanty Dáme to! se zaměřuje na typické úlohy, které se objevují v didaktických testech z českého jazyka a z matematiky. Obsahuje deset dílů k testům z českého jazyka, deset dílů k matematice a ve třech dílech ukáže studentům hodnocení maturitních testů nebo jak by měli správně vyplňovat záznamové archy. 

Do tvorby videí se zapojilo 33 studentů z osmi středních škol, konkrétně z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy z Prahy 4, Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia, Střední odborné školy z Českého Brodu-Liblice, Gymnázia Na Zatlance, Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích, Gymnázia Jana Keplera, Gymnázia T. G. Masaryka v Litvínově, Masarykovy střední školy chemické a Gymnázia České Budějovice.

Fotografie od uživatele Andrea Piacquadio ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram