Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nestihli jste v létě zamířit k vodě? Ještě stále je čas!

29. 08. 2022 - Vincenc Novák

Letní prázdniny se sice již blíží ke konci, avšak pražská koupaliště mají své brány stále otevřené. Přinášíme vám několik tipů na místa, kam se v Praze skočit v závěru léta vykoupat.

Podolí
Zřejmě nejznámějším pražským místem určeným ke koupání je plavecký stadion v Podolí. V architektonicky unikátním areálu lze navštívit rovnou dva venkovní bazény a jeden vnitřní. Otevřeno je každý den od 6:00 do 21:45 . Základní celodenní vstupné činí 240 Kč a po 15. hodině se snižuje na 180 Kč. Dvoučlenná rodina zaplatí 280 Kč, trojčlenná 400 Kč.

Plavecký stadion je mimo jiné unikátní také svým umístěním pod skálou, která místu dodává zajímavou atmosféru. Nachází se také v blízkosti hojně vyhledávané cyklostezky, jenž vede po břehu Vltavy.

Žluté lázně
Hned nedaleko plaveckého stadionu v Podolí se nachází hojně vyhledávaný areál Žluté lázně, o němž jsme již psali v článku o letních kinech. Žluté lázně jsou unikátní hlavně svojí kapacitou, jenž činí osm tisíc návštěvníků. V areálu se nachází také kvalitní gastronomie či parkoviště s kapacitou 80 míst. Celý areál je bezbariérový, a to včetně dvou bezbariérových WC.

Denní vstup činí 100 Kč, pro seniory a ZTP 50 Kč. Děti do 100 cm mají vstup zdarma.

Divoká Šárka
Dalším známým pražským koupalištěm je to v Divoké Šárce v Praze 6. Toto místo je unikátní tím, že se tam dostanete pouze pěšky. Doba chůze od tramvajové smyčky Divoká Šárka činí přibližně asi 15 minut, avšak procházka přírodním šáreckým parkem rozhodně stojí za to! Koupaliště má za běžných okolností otevřeno od 10:00 do 18:00 a základní celodenní vstupné činí 150 Kč. Částka se po 16:30 snižuje na 120 Kč. Děti od 5 do 15 let mají zvýhodněné vstupné za 60 Kč.

Aquapalace Praha
Pokud máte chuť na koupání a za okny to zrovna nevypadá dvakrát nejlépe, jistotou je vždy aquapark Aquapalace Praha v Čestlicích. Uvnitř lze kromě 20 tobogánů navštívit také množství skluzavek, divokou řeku či umělé vlnobití. Základní celodenní vstupné činí 999 Kč, v odpoledních hodinách pak 949 Kč. Využít lze také vstupné na 3 hodiny, které činí 899 Kč. Aquapalace lze navštívit od pondělí do neděle. Od pondělí do čtvrtka mají otevřeno mezi 10:00 - 20:00, v pátek 10:00 - 22:00, v sobotu 9:00 - 22:00 a v neděli 9:00 - 20:00.

Plavecký a sportovní areál Hloubětín
Koupaliště lze najít také na Praze 14, a to nedaleko stanice metra Hloubětín. Nachází se zde venkovní bazén a dva celoročně přístupné vnitřní bazény, ve kterých je slaná voda. Areál disponuje také nově zrekonstruovaným sociálním zařízením a sprchami.

Vstupné na jednu hodinu činí 130 Kč, na hodinu a půl 170 Kč.

Hostivařská přehrada
Tradičním místem pro koupání je také Hostivařská přehrada, která se nachází uprostřed Hostivařského lesoparku. Jedná se o přírodní koupaliště, které je co do rozlohy největší vodní plochou v Praze. V areálu naleznete také stánky s občerstvením či sprchy s pitnou vodou. Koupaliště disponuje travnatými i písčitými plochami.

Vstupné pro dospělého činí 129 Kč, odpoledne 89 Kč. Vstupné pro děti mezi 100 a 140 cm, ZTP a důchodce je 89 Kč, odpoledne 59 Kč. Rodinné vstupné pro jednoho dospělého a dvě děti činí 239 Kč, pro dva dospělé a dvě děti 329 Kč.

Autor/ka fotografie: Oleg Karsakóv: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/voda-jezero-park-reka-12065753/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram