Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Navštivte Retro Muzeum Praha: Cesta zpět do československých 70. a 80. let s dětmi zdarma!

30. 08. 2023 - Šimon Hauser

Retro muzeum Praha je největší muzeum svého druhu v České republice, které mapuje design, trendy a běžný život v Československu v 70. a 80. letech minulého století. Muzeum se nachází ve čtvrtém patře obchodního domu Kotva, který byl postaven v roce 1975 podle návrhu manželů Machoninových. Muzeum nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si více než 12 000 unikátních předmětů, které byly získány pomocí národní sbírky.

Jednou z nejzajímavějších částí muzea je expozice věnovaná školnímu životu v 70. a 80. letech. Návštěvníci se mohou vrátit do doby, kdy se psalo perem a inkoustem, učilo se o budování socialismu a nebo se chodilo na pionýrské sliby. Expozice ukazuje repliku dobové třídy s originálním nábytkem, lavicemi, tabulí, učebnicemi, sešity, pomůckami a dalšími předměty, které používali žáci i učitelé. Návštěvníci si mohou prohlédnout i repliku školní jídelny, kde se podávaly typické pokrmy jako řízek s bramborovým salátem, polévka s játrovými knedlíčky nebo ovocný kompot.

Expozice také přibližuje různé aktivity, které provozovali žáci ve svém volném čase. Například si mohou prohlédnout sbírku dobových hraček, jako jsou panenky Barbie, auta Matchbox, stavebnice Merkur nebo hry jako Člověče nezlob se nebo Dostihy a sázky. Dále si mohou prohlédnout i sbírku dobových sportovních potřeb, například lyže Elan, brusle Botas, kola Favorit nebo míče Adidas. A konečně si mohou prohlédnout i sbírku dobových kulturních produktů, jako jsou knihy od Jaroslava Foglara, Jaroslava Haška nebo Karla Poláčka, komiksy od Oty Ševčíka nebo Karla Saudka, filmy od Miloše Formana, Jiřího Menzela nebo Oldřicha Lipského nebo hudbu od Karla Gotta, Heleny Vondráčkové či Olympicu.

Retro muzeum Praha je tak jedinečnou příležitostí pro návštěvníky, kteří chtějí poznat, jak se žilo a učilo v Československu v 70. a 80. letech minulého století. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 20 hodin a vstupné je 250 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti. Muzeum také nabízí speciální programy pro školy a skupiny. Pokud máte zájem o návštěvu muzea, můžete si zakoupit online vstupenky na webu nebo na Ticketportalu. Od 21. 8. do 4. 9. však mají navíc až dvě děti v doprovodu dospělého vstup zdarma, takže to bude skvělý zážitek pro celou rodinu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram