Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Návštěva parlamentu, diskuze i workshopy. Tak vypadal Kick-off Event Evropského týdne mládeže

20. 04. 2024 - Michaela Kratochvílová

Evropský týden mládeže byl zahájen pátek 12. dubna v Bruselu. Mladí delegáti z České republiky se připojili k oslavám a diskusím týkajících se programů Erasmus+ mládež a Evropského sboru solidarity. Před oficiálním zahájením konference měli možnost setkat se s kolegy z bruselské kanceláře CZELO, kde získali informace nejen o Evropském týdnu mládeže, ale i o možnostech dobrovolnictví v oblasti humanitární pomoci.

Následující den se přesunuli do Evropského parlamentu, kde se konal Kick-off Event. Více než 800 mladých lidí se sešlo, aby zažilo atmosféru parlamentu a zapojilo se do diskusí a workshopů týkajících se mládeže, programu Erasmus+ a nadcházejících voleb do Evropského parlamentu.

"Byla to super příležitost a jsem moc vděčná, že jsem tady mohla být. Dozvěděla jsem se spousty nových informací. Vůbec jsem nevěděla, jaké máme jako mladí možnosti. Namotivovalo mě to zapojovat se dál," říká Helena, jedna z účastnic. Podle další z účastnic, Rozálie, byla akce výjimečnou až neopakovatelnou událostí. "Naučila jsem se, že komunikovat v cizím jazyce se může zdát jako velký problém, ale ve finále o sobě zjistíte, že s tou angličtinou nejste tak moc na štíru, jako byste si mohli myslet," dodává.

Pavlína Macounová, národní koordinátorka Evropského týdne mládeže, podtrhla důležitost dávat mladým lidem příležitosti a věří, že akce jako Kick-off Event přispívají k jejich pozitivnímu rozvoji a posilují jejich sebevědomí.Součástí týdne mládeže byla i výstava před budovou Evropského parlamentu, která prezentovala úspěšné projekty mladých lidí přispívajících do společnosti. Českou republiku na této výstavě zastupoval projekt Rozhoduj o Evropě od organizace EUTIS o.p.s.

Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram