Cookie Consent by Free Privacy Policy website

NATO Youth Summit 2023 se zaměřil na témata budoucí generace

18. 06. 2023 - Vincenc Novák

Na začátku května se v Bruselu a ve Washingtonu D.C. konalo setkání mladých leaderů z celého světa s názvem NATO Youth Summit 2023. Tématem letošního ročníku byla svoboda a bezpečnost příští generace.

Pořadatelem akce byla samotná Severoatlantická aliance společně s The College of William & Mary, druhým nejstarším vysokoškolským ústavem ve Spojených státech. Účastníci summitu společně diskutovali o aktuálních otázkách, mezi které patří hybridní hrozby, rozmanitost v diplomacii či změna klimatu. Samotný summit byl zaměřen na témata, jako je odolnost, dezinformace či demokracie.

Letošní ročník akce začal v belgickém Bruselu a následně pokračoval za oceánem v USA. Summit probíhal hybridní formou, přičemž účastníci se mohli zapojit v online prostředí po celu dobu konání akce. Do debaty se zapojil také samotný generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

"Summit začíná s východem slunce v Evropě a končí se západem slunce v hlavním městě naší země [ve Washingtonu, D. C.]… Ruku v ruce s NATO pomůže William & Mary vytvořit most mezi politikou a akademickou sférou a pozvedne všechny hlasy. Těšíme se na mnoho dalších spoluprací s velitelstvím NATO a spojeneckým velitelstvím pro transformaci," řekla Kathryn Floydová, ředitelka Whole of Government Centre of Excellence na The College of William & Mary.

Záznam celé akce můžete zhlédnout v následujícím videu:

Zdroj: William & Mary

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram