Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Sto let Českého rozhlasu zblízka v letních programech Divadla Paměti národa

18. 04. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

Divadlo Paměti národa pořádá i letos prázdninové programy pro  starší děti a středoškoláky. Zážitkové letní dílny je provedou stoletou historií rozhlasového vysílání, které se u nás řadí k nejstarším v Evropě. Rozhlas byl u důležitých mezníků uplynulého století a jeho vysílání významně ovlivnilo společensko-kulturní dění. Letní programy s těmito událostmi seznámí mladé lidi. Konají se v červenci i srpnu, hlásit se je možné už nyní.

Divadlo Paměti národa, jako součást Post Bellum z.ú., se při práci s touto věkovou kategorií zaměřuje především na pamětnické příběhy. Jedinečná vyprávění těch, kdo dějinné mezníky sami prožili a čelili jejich výzvám, vracejí moderní historii život. A právě tenhle aspekt mladou generaci zajímá a baví. Týdenní letní programy k tomu poskytnou prostor. Účastníci se seznámí s příběhy, společně navštíví Český rozhlas, zjistí, co obnášejí jednotlivá rozhlasová povolání a pokusí se natočit rozhlasový skeč. Setkání v samém centru Prahy budou pro mladé lidi také prostorem pro rozvoj fantazie a kreativity. “Vytváříte podnětné, bezpečné a přátelské prostředí, které rozvíjí nejen myšlení mladých studentů, ale i vnitřní lidskost a porozumění. Velmi nám vyhovuje metoda využití příběhu "neznámého" hrdiny. Protože ten vypráví o lidskosti, která inspiruje a nabádá k zamyšlení i dnes,” zaznělo ve zpětné vazbě od rodičů účastníků. Metodika, vytvořená speciálně k těmto letním programům, účastníky postupně provede 20. stoletím a etudy, které během týdne vzniknou, budou nakonec zapracovány do divadelního tvaru. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram