Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Stipendia vlády Japonska

05. 05. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

MŠMT upozorňuje na nabídku dvou typů stipendií vlády Japonska, která jsou určena pro absolventy/absolventky středních škol. Hlásit se mohou i studenti/studentky posledních ročníků SŠ.

První stipendium Undergraduate Student Scholarship umožňuje absolvování bakalářského studijního programu na vysoké škole v Japonsku (resp. programu magisterského u oborů, v jejichž případě není studium děleno na BSP a MSP).

Druhé stipendium Specialized Training College Student Scholarship je určeno k vyššímu odbornému vzdělávání.

Základní podmínky jsou uveřejněny na webu Akademické informační agentury zde. Z těchto stránek vede odkaz na web Japonského informačního a kulturního centra, na němž zájemci a zájemkyně najdou podrobnosti včetně informačního materiálu a formulářů.

Pro ČR není rezervován konkrétní počet stipendií a uchazečky a uchazeči, kteří projdou prvním kolem výběrového řízení, jež pořádá Velvyslanectví Japonska, se ocitnou ve druhém kole výběru v celosvětové konkurenci. Podmínky jsou spíše náročnější. První kolo zahrnuje písemné testy a pro všechny zamýšlené obory studia je povinný test z matematiky.

Uzávěrka pro podání kompletních žádostí (detaily na webu AIA) je stanovena na 31. 5. 2023, doručeny musí být Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů, Karmelitská 5, 118 12 Praha 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram