Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Puntíkový den

13. 10. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

Oslovujeme ke spolupráci školy na projektu „Puntíkový den“, což je osvětový projekt, jehož cílem je šířit mezi širokou veřejnost povědomí o tom, že lupénka není infekční onemocnění.

Jedná se o celorepublikový happening s přesahem do zahraničí, který se bude konat od 22. do 29. října u příležitosti Světového dne psoriázy (World Psoriasis Day). V  Praze chystáme happening na 25. října, ve Velkém Meziříčí na 22. října

Do této akce bychom rádi zapojili širokou veřejnost, školy a školky, sportovní oddíly a další organizace z celé republiky. Na náměstích, návsích, na hřištích, na školních dvorech bychom rádi vytvořili obří lidský puntík – kruh z dětí a dospělých, kteří si na sebe vezmou cokoliv s puntíky.

Fotografie/videa bude možné vkládat na náš Facebook Puntíkový den, Instagram a nebo posílat stránce Puntíkový den, aby se objevily přímo ve fotogalerii stránky www.puntikovyden.cz.

Do kampaně se zapojil i Igráček od společnosti EFKO. Vedení firmy zaujal nápad s Puntíkovým dnem a rozhodli se akci podpořit výrobou speciální edice puntíkové rodiny Igráčků, kteří mají oproti klasické řadě i přidanou hodnotu v podobě samolepek, jež je možné opakovaně lepit na figurky a doplňky.

Cílem je, aby se při této činnosti děti (a samozřejmě i dospělí) poučili o tom, že lupénka není infekční a může se objevit u kohokoliv, jen někteří z nás k tomu mají vetší dispozice. Že někteří se k lidem s lupénkou nechovají hezky, protože tuto informaci nemají a bojí se, že se nakazí.

Výtěžek z této akce putuje na podporu rodin s dětským pacientem, kterým se z částky uhradí ozdravný pobyt u moře.

Příběhy dětí a jejich rodin najdete ZDE: https://inspirante.cz/tag/puntikovy-den/. První dvě rodiny již mají ozdravný pobyt za sebou a jejich slova díků a nadšení jsou více než upřímné.

Pokud byste chtěli podpořit rodiny s dítětem s lupénkou, můžete děti vyzvat ke koupi puntíkových Igráčků, případně si určitý počet jako škola, školka, oddíl či jiná organizace (ale samozřejmě i jednotlivci) objednat. Společně s Igráčky ke každým 50 kusům přidáme i pět kusů edukačního pexesa s rodinou Puntíkových Igráčků.

Charitativní obchůdek s Igráčky najdete ZDE: https://revenium.cz/kategorie/puntikovy-den/

Důvodem vzniku Puntíkového dne byla potřeba edukovat veřejnost o tom, že lupénka není infekční onemocnění, a tudíž není důvod se pacientů stranit a jakkoliv je odmítat. Stává se, že nepoučení laici žádají kupříkladu personál koupaliště o vykázání pacienta, jelikož se bojí nákazy. Lupénka je už tak pro pacienty velice stresující záležitostí, a pokud se ještě setká s nepochopením okolí, nezřídka takový pacient pomýšlí i na sebevraždu. Lupénka se netýká pouze pacienta, ale celé jeho rodiny,

Předem děkujeme za případnou podporu a zapojení se. Veškeré dotazy týkající se Puntíkového dne a lupénky Vám rádi zodpovíme. Pokud byste měli za sebe jakýkoli další nápad či podnět, jak projekt podpořit, budeme za to jen a jen rádi!

S pozdravem a přáním hezkého dne

Petra Horáková

petra.horakova@revenium.cz

Telefon: 608943484

Spoluzakladatelka spolku Revenium.

Informace najdete také zde:

http://revenium.cz/projekty

https://inspirante.cz/tag/puntikovy-den/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram