Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pěšky do školy 2023

12. 06. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

V květnu 2023 odstartovala registrace již 7. ročníku úspěšné celostátní výzvy Pěšky do školy. Možná jste už o ní slyšeli nebo se dokonce zapojili? Výzva probíhá během zářijového týdne v rámci Evropského týdne mobility od 18. 9. do 22. 9. pod záštitou všech krajských měst. Cílem výzvy je zvýšit počet dětí, které se pravidelně dopravují do školy pěšky, na kole či koloběžce nebo veřejnou dopravou a snížit tak dopravní zátěž před školami. Počet zapojených škol rok od roku stoupá, loni se zúčastnilo více než 300 škol ze 168 obcí ČR (zde naleznete seznam zapojených).

Soutěž Součástí výzvy je soutěž Pěšky do školy, zapojené školy i rodičovské týmy mají šanci vyhrát sportovní vybavení od firmy LIDL ČR a jiné krásné ceny. Počet hlavních cen je bohužel omezený a vyhrát může jen několik tříd. Z dřívějších zkušeností je známo, že mnohé třídy jsou velmi aktivní a rádi bychom, aby byly za svou snahu oceněni a motivováni k dlouhodobé změně dopravního chování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram