Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nikola Tesla na Výstavišti

02. 11. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Od 21. listopadu do 11. prosince 2022 bude v Křižíkově pavilonu D otevřena unikátní výstava o vynálezech a životě geniálního vědce Nikoly Tesly. Do Prahy ji přiváží srbské Nikola Tesla Museum a je určená zejména pro studenty středních škol a žáky druhého stupně škol základních.

Chcete studentům ukázat, jak pracuje věhlasný Teslův transformátor? Dokážete si představit, jak funguje elektrárna, která zkrotila Niagarské vodopády? A jak si Tesla představoval bezdrátový přenos energie? Teslovy vynálezy nás dodnes provází každodenním životem. Jeho odkaz najdete v dálkovém ovládání, neonovém osvětlení, v rentgenových snímcích i řízených střelách.

Na výstavě si budete moci prohlédnout nejen funkční modely i makety jeho vynálezů, ale i repliky osobních věcí, dokumenty a fotografie. Seznámíte se s novodobým Prométheem, který pomocí elektřiny změnil svět.

Součástí výstavy je i doprovodný program, který se věnuje technologiím. Budeme se studenty mluvit o elektromobilitě, umělé inteligenci, 5G, IoT a kyberbezpečnosti. Samostatná část je věnována také energetické gramotnosti.

Všechny informace o výstavě najdete na webu Výstaviště. https://www.navystavisti.cz/udalosti/nikola-tesla/

Máte dotaz? Chcete si domluvit pro svou třídu termín návštěvy? Zajímá vás více informací k doprovodnému programu? Pište na e-mail tesla@navystavisti.cz.

Kdy: 21. listopadu - 11. prosince 2022, denně 9:00 - 18:00 hod

Kde: Křižíkův pavilon D, Výstaviště Praha
Vstupné: 80 Kč/student, pedagogický doprovod zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram