Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kvíz projektu Kraje pro bezpečný internet zná své vítěze!

23. 06. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

V úterý 13. června se v Praze, v sídle společnosti Microsoft, se uskutečnilo celorepublikové finále Kvízu PLUS. Nejúspěšnější soutěžící ze všech 13 zapojených krajů zde poměřili své znalosti z problematiky elektronické bezpečnosti.

Do soutěžního kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet se od října 2022 do února 2023 zapojilo více jak 47.000 žáků a studentů základních a středních škol. Ti nejúspěšnější v jednotlivých krajích se utkali v krajských finálových kolech a následně pak vítěz krajského kola postoupil do celorepublikového finále. Zde soutěžící odpovídali na 20 otázek zaměřených na téma bezpečného používání informačních a komunikačních technologií.

ZDROJ: KPBI

Celkovým vítězem se stal Tomáš Grolmus ze Střední škola informatiky a finančních služeb z Plzně a obdržel hlavní cenu dron DJI Mini 3.

2. místo: Matyáš Zezulka ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní v Jihlavě a vyhrál iPad + apple watch.

3. místo: Vojtěch Nikl z Gymnázia Trutnov získal kameru GoPro.

Ceny předávali vítězům vedoucí projektu Kraje pro bezpečný internet, Lucie Časarová, Karel Klatovský, zástupce společnosti Microsoft a Vladimír Přech, zástupce společnosti Gordic.  

Projekt Kraje pro bezpečný internet je společnou iniciativou třinácti krajů v oblasti prevence kyberkriminality a podpory kyberbezpečnosti. Vedoucím krajem projektu je Kraj Vysočina. Projekt je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. Partnery soutěžního kvízu jsou společnosti Microsoft a Gordic.

Koncem září 2023 bude spuštěn další ročník soutěžního kvízu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram