Cookie Consent by Free Privacy Policy website

META – podpora integrace na školách

15. 03. 2023 - Kryštof Jiřík

Pomoc studentům pocházejícím z různého kulturního a jazykového prostředí, jejich snažší začlenění a získání vzdělání na vysoké úrovni. To jsou cíle nevládní organizace META, která se zaměřuje na podporu integrace na školách.

Program pomáhá učitelům a dalším pracovníkům ve školách zlepšit své znalosti a dovednosti v oblasti inkluzivního vzdělávání a poskytuje jim nástroje, díky nimž mohou efektivněji pracovat s různými potřebami žáků. META poskytuje podporu také rodičům a rodinám, aby lépe porozuměli vzdělávacímu procesu v Česku a získali informace o tom, jak mohou svému dítěti pomoci.

Kromě rodičů a učitelů META pomáhá samozřejmě i studentům. Například těm, kteří se učí nový jazyk, nabízí možnost konverzovat s rodilými mluvčími, aby mohli zlepšit svou výslovnost a porozumění jazyku. Kromě toho také společnost organizuje akce a workshopy, které pomáhají studentům pochopit různá kulturní prostředí.

Necelých pět procent obyvatelstva v České republice tvoří cizinci. Nejčastěji se jedná o Slováky, Ukrajince a Vietnamce. Přestože je toto číslo oproti některým evropským zemím nízké, budí cizinci u nás velké vášně a koluje o nich mnoho nepravd a dezinformací,“ stojí na internetových stránkách organizace.

Nabízíme semináře, metodickou podporu a materiály do výuky. Navrhujeme a prosazujeme systémové změny, které reflektují potřeby škol a dětí s odlišným mateřským jazykem a které rozvíjí jejich potenciál. Prostřednictvím aktivit pro veřejnost se snažíme podpořit otevřený dialog a porozumění mezi lidmi s migrační zkušeností a většinovou společností,“ říká Daria Vlasenko, která se v rámci META zabývá mimo jiné kurzy češtiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram