Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Městský archiv zve na den otevřených dveří

21. 09. 2023 - Šimon Hauser

Městský archiv v Praze srdečně zve veřejnost na svůj tradiční Den otevřených dveří, který se uskuteční 23. září 2023 od 9:00 do 17:00 hodin. Tento unikátní kulturní zážitek nabídne příležitost vstoupit do světa historie a archivní práce a prozkoumat bohaté dědictví pražského archivu.

Městský archiv sídlí na Praze 4 a odhaluje své poklady veřejnosti jednou ročně. Hlavním cílem této akce je přiblížit široké veřejnosti historii a činnost tohoto významného archivu. Návštěvníci budou moci prostřednictvím komentovaných prohlídek nahlédnout do práce jednotlivých archivních oddělení a pro děti je připravený zábavný doprovodný program.

Co můžete očekávat během Dne otevřených dveří v Městském archivu Praha?

  • Pohled do Historie: Během prohlídkové trasy budete mít příležitost seznámit se s procesem archivního zpracování, od výběru dokumentů až po jejich uložení v archivních depotech. Největší pozornost vzbuzuje návštěva konzervační dílny, kde restaurátoři představí základní postupy konzervace s ukázkami restaurovaných archiválií.
  • Tematická Výstava: Organizátoři připravili fascinující tematickou výstavu o historii archivu. Na celkem 12 panelech výstava rekapituluje 170 let existence Archivu hlavního města Prahy, jedné z nejstarších archivních institucí v Čechách.
  • Vyhlídka na Prahu: Pokud bude příznivé počasí, odměnou pro odvážné návštěvníky po zdolání 200 schodů bude nevšední vyhlídka na Prahu, která stojí za to.
  • Zábava pro Děti: Pro malé návštěvníky je připravena řada her, soutěží a kvízů, aby si také užili tento den.

Vstup na tuto akci je zcela zdarma, a pokud máte v plánu přijet autem, parkování je možné na parkovišti Archivu hlavního města Prahy, dokud nebude vyčerpána kapacita. Tento den slibuje být zábavným a poučným zážitkem pro všechny generace. Nezapomeňte si označit datum 23. září 2023 a přijďte se podívat na to, co Městský archiv v Praze nabízí ve svém historickém pokladu.

Zdroj úvodního obrázku: Archiv hlavního města Prahy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram