Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Literární hysterie: Influencerka a spisovatelka úspěšně popularizuje literaturu národního obrození

15. 08. 2023 - Klára Nováčková

Že národní obrození nemusí být nuda, dokazuje Karolína Zoe Meixnerová na Instagramu a Tiktoku. Na sociálních sítích popularizuje období národního obrození a jeho protagonisty, a to prostřednictvím vtipných videí, v jejímž rámci se převléká za Karla Havlíčka Borovského, Boženu Němcovou, Josefa Kajetána Tyla a další slavné literární osobnosti 19. století.

@cojezoe_   - nebo spíš: Kdo je Zoe?

Karolína Zoe Meixnerová je influencerka a spisovatelka. Vystudovala bohemistiku a žurnalistiku. V současné době se věnuje přednáškám a besedám o literární historii, tvorbě obsahu na sociálních sítích, ale i psaní knih, které se staly bestsellery. Jen na Instagramu má v současné době přes 45 tisíc sledujících, její videa mají i přes 100 000 zhlédnutí. Má i svůj podcast s názvem Literární hysterie, kde se také věnuje popularizaci české literatury.

Národní opruzení

Národní opruzení je kniha založená na skutečných historických událostech, avšak s do určité míry fiktivním dějem. V příběhu vystupují skutečné historické osobnosti, ale autorka nechává ožít i postavy z jejich děl. Ačkoliv Meixnerová připouští, že při psaní popustila uzdu svojí fantazii, nikdy si nebudeme jistí, co je fikce a co realita. A to je právě na knize výjimečné.

Literární hysterie v podcastu

V podcastu s názvem Literární hysterie přináší Meixnerová nový pohled na studenty již zažité spisovatele, zbavuje je nálepek a dává smysluplně do kontextu literárně-historické události. Pokud se připravujete na maturitu, poslechem tohoto podcastu rozhodně nesáhnete vedle.

Literární hysterie v knize

Podcast Literární hysterie vyšel také jako ,,knižní průvodce‘‘. Obsahuje nejen originálně a přehledně popsanou literární historii 19. století, ale i tipy na knihy od notoricky známých autorů,o kterých vám ale v škole vůbec neřekli. Postoje také tipy na výlety za událostmi nebo i osobnostmi národního obrození.

Zdroj fotografií: Instagram- @cojezoe_

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram