Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kuchařská soutěž pro školy a školky 

11. 04. 2023 - Tereza Benešová

Kuchařská soutěž pro děti Zdravá Pětka probíhá již jedenáctým rokem. Tentokrát se soutěžící zaměří na zdravou a udržitelnou výživu, s cílem naučit se základy vaření a získat větší povědomí o prospěšných potravinách. 

Každý tým musí připravit pokrm v rozpočtu 200 Kč/400 Kč, z čehož 200 Kč získají od Nadačního fondu Albert. Soutěžící mají čas do 30. dubna 2023 na přihlášení svých soutěžních pokrmů. Ten nejlepší pak vyberou odborníci Zdravé Pětky. Soutěže se mohou zúčastnit tříčlenné týmy ze školek, škol, dětských domovů a neziskových organizací. Děti z dětských domovů pak mají výjimku a jeden jejich tým se může skládat až z pěti dětí.

Každý pokrm se musí pojit s příběhem a účastníci musí odůvodnit, proč si vybrali zrovna tento recept. Kromě originality receptu bude důležité i kvalitní zpracování a využití všech surovin beze zbytku. Vítězům soutěže bude na konci května předáno více zajímavých věcných i zážitkových výher. Mezi nimi budou např. vybavení školních kuchyní v celkové hodnotě 100 000 Kč, zážitkové pobyty a další materiální ceny. 

Kromě výhry se účastníci mohou těšit na zážitkovou atmosféru finále, kdy budou moci načerpat spoustu inspirace od profesionálů. Soutěž Zdravá Pětka je skvělou příležitostí pro děti, ktěří zde mohou zjistit, jakou radost může přinášet vaření a naučit se více o zdravé a udržitelné výživě.

Registrační formulář naleznete na webu soutěže. K přihlášce je nutné přiložit také recept s kvalitními fotkami z přípravy a příběh, který se k pokrmu váže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram