Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Konference Holocaust a my seznámí studenty i pedagogy s nedávnou minulostí

25. 05. 2023 - Vincenc Novák

Institut terezínské iniciativy připravil ve spolupráci s německou organizací Centropa a slovenskou Nadácií Milana Šimečku konferenci s názvem Holocaust a my. Akce zaměřená na studenty a pedagogy se koná od 27. do 30. května v hotelu Marianeum.

Konference nabízí jedinečnou příležitost dozvědět se více o společné nedávné evropské minulosti. Historii účastníkům přiblíží osobní příběhy a výpovědi svědků a potomků lidí, kteří se kvůli svému původu stali oběťmi pronásledování nacistické rasové politiky.

Program akce nabízí také panelovou diskuzi hostů z akademického prostředí a pedagogické praxe s názvem "Změna narativu a výuky holocaustu v místě a čase". Na konferenci se také představí hosté z židovské a romské komunity, kteří účastníky seznámí se svými vzpomínkami na jejich předky, ale také s tím, jak o holocaustu oni sami mluví, jak jej připomínají ve svých rodinách a komunitě a jak vnímají způsob připomínání holocaustu většinovou společností.

Součástí programu bude také putovní výstava s názvem “MemoMAP. Dějiny holocaustu v Praze”, která návštěvníky seznámí s příklady perzekuce Židů na základě Norimberských zákonů. Výstava také představí související dobové vyhlášky na území Prahy.

Konference je určena pro studenty i pedagogy. Více informací včetně přihlášek naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram