Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kde sehnat školní pomůcky z druhé ruky?

08. 09. 2023 - Klára Nováčková

Začátek školního roku je tu a s ním přichází i dlouhé seznamy nejrůznějších pomůcek pro školáky. Toto období bývá finančně náročné jak pro rodiče prvňáčků (průměrná cena za výbavu je zhruba 4 000 korun), tak například pro rodiče středoškoláků (průměrná cena za výbavu činí necelých 6 000 korun), nebo studentů, kteří se připravují na přijímací zkoušky. Jak a kde sehnat školní pomůcky z druhé ruky a tím šetřit vaši peněženku, ale i životní prostředí, se dočtete v následujícím článku.

 Vinted

Pokud sháníte výbavu na tělocvik, nebo přezůvky do školy, rozhodně se nezapomeňte podívat na online secondhand Vinted. Najdete tam vše od aktovek a švihadel po penály a lahve na pití. To, že se jedná o internetový obchod z druhé ruky ovšem neznamená, že tu nenajdete i naprosto nové, nepoužité předměty. Stačí zaškrtnout požadovaný stav (nový, nový bez visačky atd.) ve filtrech vyhledávání.

Knihobot

Knihobot je internetový antikvariát, který nabízí nepřeberné množství knih, učebnice nevyjímaje. Na e-shopu můžete vidět, jak přesně každá kniha vypadá, neboť všechny produkty jsou pečlivě nafoceny. Na knihobotu se v současné chvíli dají sehnat jak učebnice a pracovní sešity pro děti na základních školách, tak i učebnice k přijímacím zkouškám, k maturitě nebo učebnice pro vysokoškoláky.

Facebookové skupiny a Marketplace

V neposlední řadě se můžete porozhlédnout na Facebooku – ať na nejrůznějších skupinách, nebo přímo na platformě Marketplace, která k této sociální síti patří. Ze skupin rozhodně nevynechejte ,,Bazar školní potřeby‘‘, která v současné chvíli nabízí velké množství nevyužitých nebo zachovalých školních pomůcek za rozumnou cenu.

Jak nepoužívané školní pomůcky poslat dál?

Pokud máte doma některé nevyužité školní pomůcky, které vaše děti dále nepotřebují, můžete je také poslat dál a tím získat peníze na nové. Můžete snadno vytvořit online inzeráty, ať už na zmiňovaném Facebooku nebo secondhandu Vinted. Stačí si vytvořit účet, předměty nafotit, co nejlépe popsat a inzerát je hotový. Dále lze poslat i učebnice, například na Knihobotu stačí vyfotografovat a poslat hřbety knih, které chcete prodat. Po tom, co si Knihobot vybere knihy, které vykoupí, si vyberete variantu dopravy knih (všechny jsou pro vás zdarma), odešlete je a je hotovo. Všechno ostatní udělají v Knihobotu za Vás.

Zdroj úvodní fotografie: Instagram @papirplojhar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram