Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kam se v Praze schovat před deštěm?

07. 10. 2023 - Babeta Frischmannová

Překazil vám plány déšť? Podívejte se, kam se v Praze můžete vydat zdarma na poslední chvíli a zůstat přitom hezky v suchu. 

CAMP 

Pokud hledáte příjemný prostor poblíž Karlova náměstí, zkuste zavítat do Vyšehradské ulice. Nachází se tu Centrum Architektury a Městského Plánování, známé pod zkratkou CAMP, které nabízí zdarma celou škálu akcí a výstav, najdete tu ale také knihkupectví, studovnu, nebo skvělou kavárnu, kam se můžete “zašít”. 

Zdroj: CAMP

ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA

Chodíte si do knihovny jenom pro knížky? Nevíte, o co přicházíte! V Ústřední knihovně můžete zdarma využít třeba prostor zvaný “Dílna”, který je ideálním místem pro práci na skupinových projektech, posezení s knížkou, nebo hraní deskových her (které si tu můžete půjčit) s kamarády. Posilnit se pak můžete kávou nebo zákuskem v kavárně, která je v budově knihovny hned naproti. 

V Ústřední knihovně si můžete za velmi symbolickou cenu zajít také do kina, jehož aktuální program naleznete zde.

Zdroj: MLP

ARMÁDNÍ MUZEUM ŽIŽKOV 

Pokud vás zajímají vojenské dějiny českého území, bude Armádní muzeum Žižkov, umístěné přímo v historických budovách Památníku osvobození, něco pro vás! 


Zcela zdarma si tu můžete projít vývoj českého vojenství v sedmi samostatných částech výstavy a dozvědět se něco o české státnosti. A pokud vás brouzdání po čtyřpatrovém muzeu unaví, můžete se osvěžit v tamějším Café Kupka. 

VALDŠTĚJNSKÝ PALÁC 

Do jednoho ze sídel Senátu ČR se můžete zdarma podívat každou sobotu od 9 do 16 hodin (poslední vstup od 15:30). Není zde nutná rezervace, můžete se tu tedy zastavit i spontánně v rámci procházky. 

Zdroj: Prague.eu

Zdroj úvodního obrázku: CAMP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram