Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak si vybrat vhodnou brigádu?

17. 08. 2023 - Babeta Frischmannová

Uvažujete o tom, že byste si našli brigádu, ale nevíte kde začít? Chcete si trochu přivydělat, nebo zkrátka zažít něco nového? V tomto článku se dočtete, proč je dobré si brigádu vyzkoušet, na co při jejím výběru nezapomenout, a konečně, jak a kde ji hledat.

PROČ CHODIT NA BRIGÁDU? 

Většina studentů začíná nad brigádou uvažovat kvůli přivýdělku. Ačkoliv jsou vydělané peníze jejím hlavním, hmotným výsledkem, není to zdaleka to jediné, co prací při studiu získáte. Díky brigádě můžete poznat pravou hodnotu peněz a naučit se s nimi hospodařit, najít si nové přátele, získat cenné zkušenosti, a především zjistit, jaký typ práce vám vyhovuje, a jaký byste naopak v budoucnu určitě dělat nechtěli. 

Zkušenosti s brigádou se tedy rozhodně budou hodit i těm, kteří si přivydělat nepotřebují. 

ČASOVÁ INVESTICE 

V první řadě si dobře promyslete, kolik času týdně chcete a můžete brigádě věnovat. I když nejde o „full-time job“, je to závazek, který je třeba brát vážně – pokud chcete danou práci dělat dobře, budete do ní muset investovat adekvátní množství času a energie. Důležité je ale nechat si taky dostatek volného času mimo školu a brigádu, abyste si mohli odpočinout a vydělané peníze si užít (k tomu koneckonců jsou!). 

Podle svých časových možností zhodnoťte, zda je pro vás lepší stálá pracovní pozice nebo spíše jednorázové přivýdělky. Se stálou brigádou budete mít pravidelný příjem, na který se budete moci spolehnout, výhodou jednorázových akcí je zase časová flexibilita. 

JAKÝ TYP PRÁCE ZVOLIT?

Když už se rozhodnete svůj čas do brigády investovat, vytěžte z ní maximum a využijte při jejím výběru to, co vás baví a co vám jde! Vydělávat si můžete i svými koníčky! Máte oblíbený sport nebo umíte hrát na hudební nástroj? Podívejte se, ve kterých volnočasových centrech shání vedoucí dětských kroužků! Vynikáte ve škole v nějakém předmětu? Nabídněte mladším ročníkům doučování! Chodíte rádi do divadla? Přihlaste se o práci uvaděče/uvaděčky nebo šatnáře/šatnářky!

Pokud zvolíte brigádu v odvětví, která vás zajímá, půjde vám práce lépe od ruky, a navíc vám umožní se v dané oblasti dále rozvíjet. 

KDE BRIGÁDU HLEDAT? 

Nabídky brigád na vás čekají na mnoha webových stránkách či facebookových skupinách. Ty bývají buď zaměřené na určitou oblast, jako například stránky doucuji.eu, kde najdete poptávky po doučování, a budulektor.cz, kam pražské domy dětí a mládeže vyvěšují inzeráty shánějící lektory pro různé dětské zájmové kroužky, nebo si na nich můžete pomocí filtru najít vámi hledanou kategorii práce sami, jako třeba na stránkách fajn-brigady.cz.

Zajímá vás, kolik si brigádníci v Praze vydělají? Sledujte instagram Prahy školské

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram