Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak se vzdělávat a zároveň cestovat do zahraničí?

17. 07. 2023 - Aneta Havránková

Rádi se vzděláváte a zároveň cestujete? A co to takhle spojit? Existuje mnoho programů pro mladé lidi, pomocí kterých lze někam odcestovat a na místě se pak dozvědět spoustu nových informací. A co je na tom nejlepší? Že velké množství takových programů bývá částečně či plně hrazeno. Jaké to jsou?

UNICEF internship program

UNICEF (United Nations International Children's Emergency Fund) je program Organizace spojených národů, který se zaměřuje na ochranu a zlepšování života dětí po celém světě. Jedná se o skvělou příležitost pro studenty a mladé profesionály, kteří chtějí získat pracovní zkušenosti v oblasti humanitární pomoci, rozvoje dětí, zdravotní péče, vzdělávání a dalších oblastech, ve kterých UNICEF působí. Stáž je plně financována a je určena pro studenty vysokých škol. Více informací naleznete zde. Vycestovat na stáž lze téměř kdekoliv na světě.

CERN

CERN Online Internship Program je určen pro studenty a mladé vědce, kteří mají vášeň pro vědu a touhu objevovat tajemství vesmíru. Program nabízí možnost pracovat na mezinárodních projektech, které se zaměřují na výzkum částicové fyziky a spojené technologie. Během stáže budete mít příležitost spolupracovat s vědeckými týmy, analyzovat data a podílet se na pokrocích ve vědeckém výzkumu. Konkurence je však docela veliká. Více informací naleznete zde. Stáž je plně financována.

AIESEC

AIESEC stáž je otevřená mladým lidem ve věku 18 až 30 let z celého světa. Program nabízí různé typy stáží v oblastech jako je podnikání, vzdělávání, kultura, technologie a mnoho dalších. Tyto stáže jsou dostupné jak v rozvojových zemích, tak i v rozvinutých zemích, což vám umožní prozkoumat nové kultury, získat nové perspektivy a rozšířit svůj mezinárodní rozhled. Více informací naleznete zde. Stáž je financována částečně.

Erasmus for Young Entrepreneurs

Erasmus for Young Entrepreneurs je program, který poskytuje mladým začínajícím podnikatelům jedinečnou příležitost pro rozvoj jejich podnikatelských dovedností prostřednictvím spolupráce se zkušenými firmami z jiných evropských zemí. Program je plně financovaný. Jeho alternativou je Erasmus for Young Entrepreneurs Global, díky kterému můžete vycestovat do USA, Kanady, Singapuru či Jižní Koreje. Více informací naleznete zde.

Letní stáže Světové banky

Letní stáže Světové banky poskytují mladým nadějným profesionálům a studentům jedinečnou příležitost nahlédnout do světa mezinárodního rozvoje a získat cenné zkušenosti přímo ve Světové bance. Program nabízí širokou škálu témat, včetně ekonomiky, financí, veřejného zdraví, životního prostředí a mnoho dalších. Stáže jsou koncipovány tak, aby umožnily účastníkům získat praktické zkušenosti, pracovat na projektech a podílet se na analýzách a výzkumu týkajícího se globálního rozvoje. Stáže se konají ve Washingtonu D.C., ale i v různých pobočkách Světové banky po celém světě. Více informací naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram