Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak podporovat nadané žáky na školách ukáže mezinárodní konference Talent na školách

01. 12. 2022 - Redakce

Podívejte se na záznam mezinárodní konference Talent na školách, která se uskutečnila ve čtvrtek 1. 12. a otevřela debatu mezi odborníky, učiteli i širokou veřejností na téma - jak najít, podpořit a neztratit talentované žáky na tuzemských školách?

Přes 40 tisíc nadaných a tisíc mimořádně nadaných žáků sedí v lavicích českých základních a středních škol. Podle letošní zprávy České školní inspekce jich ale může být až pětkrát více. Tři čtvrtiny škol sice kladou důraz ve svých učebních plánech na rozvoji nadání, ale ve skutečnosti je to jen formalita. Školní inspektoři zjistili, že naprostá většina škol v praxi nic nedělá a systematická podpora nadaných žáků v hodinách neexistuje.

Jak pracovat s nadanými žáky a jaké nástroje podpory využít? Jaká je situace v Praze a co to vlastně znamená nadání a jaké jsou příklady dobré praxe z ČR i zahraničí? To vše zodpoví mezinárodní konference v Česku, která se bude zabývat podporou nadaných dětí v praxi.

Konference se prezenčně koná v Podnikatelském a inovačním centru hlavního města Prahy ve Škodovy Paláci, ulice Charvátová 6 na Praze 1. Vstup je volný.

Druhý den 2. prosince na témže místě naváže na konferenci odborný pracovní workshop s Hlavou Vidergor, mezinárodně uznávanou izraelskou expertkou na téma nadané děti z Graduate School at Gordon Academic College of Education v Haifě.

Kromě Hlavy Vidergor zavírá na konferenci také americká expertka Jessica Pots z Univerzity of Nevada a Jolana Laznibatová, slovenská psycholožka a zakladatelka Školy pre mimoriadne nadané děti v Bratislavě. Z českých odborníků své prezentace přednesou například Eva Vondráková, Lenka Felcmanová nebo Zdeňka Chocholoušková.

Tlumočení mezinárodní konference bude zajištěno pouze na místě, příspěvky v angličtině přes stream překládány nebudou, stejně jako páteční workshop.

Podpoře nadaných žáků a rozvoji mediální gramotnosti se systematicky na území Prahy věnuje také web Praha školská. Konference Talent na školách je financována z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a projektu Prague Smart Accelerator.

Na konferenci, kterou organizuje Pražský inovační institut se registrujte  zde (kapacita 70 osob) a na workshop se zdarma závazně registrujte zde (kapacita 26 osob).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram