Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Zdroj: Pixabay

Inovativní podnikání – profesně zaměřený obor z Finska

25. 04. 2023 - Kryštof Jiřík

Na obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity v Karviné funguje program zaměřený na získávání praktických dovedností z oboru podnikání. Studenti si tak mají možnost už během studia osvojit nejen teoretické znalosti, ale také praktické dovednosti.

Tento specifický typ studia, který univerzita nabízí v bakalářském programu, je převzatý z finské Tiimiakatemia (Team Academy). Tento přístup ke vzdělávání je postaven na metodě Learning by doing, tedy učit se na základě získávání praktických zkušeností v oboru a reflexí svých chyb.

V prváku založíte s týmem korporaci a podnikání se pro vás stane prostředkem k týmovému učení se, osobnímu rozvoji a volnosti. Budete mít možnost cestovat a inspirovat se v pobočkách Team Academy po celém světě,“ stojí na internetových stránkách programu.

„Reálnou podnikatelskou korporaci zakládáte v týmu cca 15 lidí. Pod touto korporací vznikají menší podnikatelské projekty a týmy. Za 3leté studium projdete různými podnikatelskými projekty a budete pracovat na řešení pro nespočet zákazníků. Vytvoříte si tak vlastní podnikatelské portfólio,“ stojí dále v popisu programu.

Kromě praktických dovedností ale neupozaďují nutnost odborných teoretických znalostí. Ty upevňují například psaním esejí z odborné literatury, která se nejlépe hodí pro jejich individuální cíle. Hodnocení práce studentů se také liší od tradičních vysokoškolských programů.

Klasické zkoušky nebo písemné testy nevyužíváme. Nejdůležitějším kritériem je váš osobní rozvoj a to, jak jste se posunuli v oblastech, které jste si nadefinovali. Dobrou ukázkou vašeho posunu jsou dosažené úspěchy v podnikatelských projektech, reference od zákazníků, množství a kvalita napsaných esejí, atd. Tohle vše tvoří vaše podnikatelské portfólio, na základě kterého jste hodnoceni a získáváte kredity,“ stojí na webu.

Podle dat uveřejněných na stránkách školy 47 % absolventů vede úspěšný podnik a 99,9 % najde uplatnění v oboru. Škola také studentům slibuje rozsáhlou síť kontaktů po celém světě, kterou mohou využít při svém podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram